Depilacja laserowa – skuteczny sposób na niechciane włosy

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej?

A gdyby tak można było pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze? Cieszyć się gładkim ciałem przez cały rok, bez nieustannego myślenia o tym, czy trzeba już powtórzyć golenie, woskowanie, czy włoski już odrosły na tyle, że je widać itd. Masz taką możliwość! Zabieg depilacji laserowej to trwałe rozwiązanie tego rodzaju problemów. Kiedyś metoda ta dostępna była tylko dla elity, gwiazd i osób bardzo majętnych. Dziś korzystają z niej kobiety i mężczyźni na całym świecie, niezależnie od swojego statusu społecznego.

Jak działa depilacja laserowa?

Wiązka promienia emitowana przez urządzenie laserowe, dociera głęboko do mieszka włosowego. Pochłaniana przez barwnik – melaninę, niszczy trwale cebulki i uniemożliwia odrastanie kolejnym włosom. To dlatego zabieg ten jest tak skuteczny i cieszy się coraz większą popularnością. Warto przy tym zaznaczyć, że skóra nie zostaje w trakcie jego trwania uszkodzona, bo kumulacja energii cieplnej następuje dopiero pod jej warstwami. Może być odczuwalne ciepło i przy bardzo niskim progu bólowym, powodować pewien dyskomfort, jednak trudno określić go jako ból.

Zobacz również:  W jaki sposób uśmierzyć ból zęba po leczeniu kanałowym?

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się w seriach, których najczęściej jest 6-8 w odstępach co kilka tygodni, w zależności od partii ciała. Depilacja laserowa sprawdzi się tak samo na udach, łydkach, twarzy, strefie bikini, miejscach intymnych, brzuchu, klatce piersiowej czy plecach.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

To bardzo uniwersalna metoda, lecz nie każdy może sobie na nią pozwolić ze względu na swój stan zdrowia. Wykluczone są między innymi kobiety w ciąży oraz w trakcie laktacji. Przeciwwskazaniem są także: żylaki, niektóre choroby skóry (m.in.: łuszczyca, bielactwo), uszkodzenia skóry, świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, nowotwory oraz guzy innego pochodzenia, padaczka, terapia doustna lub stosowanie maści zawierających retinoidy, opalona skóra (za pośrednictwem słońca, solarium, samoopalacza czy jakiejkolwiek innej metody), przyjmowanie niektórych antybiotyków, leków światłouczulających, środków przeciwbólowych, psychotropowych, antydepresantów, zastosowanie peelingu w ciągu ostatnich 2 tygodni przed zabiegiem, stosowanie kremów witaminowych.

Zobacz również:  Uzyskaj piękne loki dzięki prostownicy

Nie zakwalifikują się też do zabiegu osoby posiadające bardzo jasne włoski. Ponieważ barwnik zawarty we włosie pochłania światło lasera, włosy posiadające go w znikomych ilościach, nie zostaną skutecznie zlikwidowane.

Gdzie wykonać depilację laserową?

Light and Laser Depilacja laserowa – Kraków jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną obsługę nie tylko podczas trwania zabiegu. Znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania i rozwiejesz wątpliwości. Gabinet Light and Laser stosuje nowoczesne urządzenia o najlepszych parametrach, które w połączeniu z bogatym doświadczeniem i wprawą osób wykonujących zabieg, zapewnią Ci maksymalną skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Już teraz skontaktuj się i umów na zabieg depilacji laserowej, by jak najszybciej skończyć walkę z odrastającym, a tak bardzo niechcianym owłosieniem i cieszyć się piękną, gładką skórą.

[Total: 1 Average: 5]