Jak dobrać okulary do komputera?

Praca przy komputerze dla zdecydowanej większości z nas stała się obecnie standardem. Przed ekranami naszych sprzętów spędzamy zwykle co najmniej osiem godzin. Możemy sobie więc jedynie wyobrazić, w jaki sposób emisja niebieskiego światła niekorzystnie wpływa na nasz narząd wzroku. Koniecznością staje się więc dobranie odpowiednich okularów do komputera. Jednak na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze i dlaczego pomoc specjalisty okaże się niezbędna?

Okulary do komputera i najważniejsze aspekty ich wyboru

Spędzając wiele godzin przed monitorem, często zapominamy lub nie zwracamy uwagi na jego szkodliwe działanie dla naszych oczu. Z czasem jednak zaczniemy odczuwać pewne problemy związane właśnie z narządem wzroku. Znacznie pogarsza się nasza ostrość widzenia, a co więcej, możemy zmagać się z przesuszeniem gałek ocznych i stanami zapalnymi w ich obrębie. Wobec tego okulary do komputera nie tylko poprawią komfort naszej pracy, ale także będą spełniały idealnie swoją profilaktyczną rolę. Na co jednak zwracać uwagę przy ich wyborze? Otóż do najważniejszych kwestii należą:

  • powłoka antyrefleksyjna– minimalizowanie refleksów światła, które dociera do nas z ekranu komputera zapewni nam o wiele większy kontrast widzenia;
  • powłoka Blue Resistant – ta powłoka z kolei zminimalizuje ilość szkodliwego światła niebieskiego, które może docierać do naszych oczu;
  • powłoka antystatyczna i powłoka antyelektrostatyczna – pierwsza z nich pomoże nam zachować nasze okulary w optymalnej czystości, zaś druga ochroni oczy np. przed promieniowaniem elektrostatycznym gamma.
Zobacz również:  Bostonka u dorosłych - jak długo zaraża i czym jest ta choroba?

Z istotnych kwestii warto również zwrócić uwagę na to, czy dany model pozwala zmniejszyć zmęczenie oczu i czy dopasuje się on również do anatomii naszej twarzy.

Specjalistyczna pomoc w doborze okularów do komputera kluczem do sukcesu

Nie da się ukryć, że nawet w momencie kiedy nie mamy zdiagnozowanej wady wzroku, to w ciągu lat, a nawet kilku miesięcy mogła się ona rozwinąć. Jeśli więc chcemy bezpiecznie i optymalnie dobrać okulary do pracy przy komputerze, na wstępie powinniśmy odwiedzić gabinet okulistyczny i poddać się serii badań. Dzięki temu dowiemy się, czy potrzebne są nam okulary do pracy przy komputerze wyłącznie ochronne czy być może jednak korekcyjne. Jeśli zdiagnozowane zostaną problemy z naszym narządem wzroku, wówczas powinniśmy udać się także do optometrysty oraz optyka. Ten pierwszy dobierze korekcję jaką powinny mieć nasze okulary, zaś ten drugi pomoże nam dobrać je perfekcyjnie do twarzy i zamówi odpowiednie szkła i oprawki. Dobrane w ten sposób okulary do komputera nie tylko ochronią nasz narząd wzorku, ale także zminimalizują już istniejące wady. Wówczas praca przy komputerze będzie o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

[Total: 1 Average: 5]