Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. I trzeba przyznać, że dane są wręcz przerażające, gdyż dotyczy to aż 1/3 sformalizowanych związków. Ciekawe jest to, że z roku na rok rośnie liczba małżeństw z krótkim stażem, które kończą się właśnie rozwodem. Z jednej strony dane są zatrważające, ale z drugiej wreszcie ludzi zaczynają myśleć o sobie i przestają tkwić w toksycznych relacjach. Gdy już decyzja o rozwodzie została podjęta, to czas się przygotować właśnie do sprawy rozwodowej. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Przyda się pomoc adwokata

Wiadomym jest, że rozwód może być trudny, ale na pewno jest też stresujący. O ile zakończenie związku z osobą, która jest patologiczna może być ulgą, to jednak czasami dwoje bliskich sobie osób decyduje się na rozstanie, bo choć łączy ich miłość, to różnice są nie do pogodzenia. Do tego dochodzi jeszcze przywiązanie. Zatem nie ma się co oszukiwać łatwo nie będzie, a do tego wszystkiego trzeba jeszcze zadbać o formalności. Dlatego przyda się pomoc specjalisty. I tutaj mamy pewność, że najlepszy adwokat w Warszawie poradzi sobie z każdą sprawą. Przede wszystkim pomoże Wam napisać pozew i zadba o to, by spełniał on wszystkie wymogi formalne, ale będzie też reprezentował Wasze interesy w sądzie, więc choć trochę zmniejszy się Wasz stres.

Rozstanie niekonicznie pokojowe, czyli dlaczego ważna jest pomoc adwokata

Swoją drogą nie każdy związek kończy się ugodowym rozstaniem i jeżeli druga strona za wszelką cenę chce Wam uprzykrzyć życie, to musicie również o siebie zadbać. Jeżeli staracie się o rozwód z orzeczeniem winy, to rzecz jasna niezbędne są dowody, ale nie każdy dowód jest respektowany przez sąd i nie każdy będzie dopuszczony jako dowód. I tutaj znowu warto postawić na pomoc specjalisty, który doradzi Wam jakie dowody są ważne i dla sądu będą się liczyć, a jakie już nie. Dobry adwokat w Warszawie pomoże wam zebrać dowody, ale też tak poprowadzi sprawę, że Wasza szansa na wygraną się zwiększy. Swoją drogą, uzyskując rozwód z orzeczeniem winy, możecie starać się o alimenty nie tylko na dzieci, ale też na siebie. Jesteście też w lepszej pozycji przy podziale opieki nad dzieckiem. Jak więc widzicie, pomoc fachowca jest wręcz obowiązkowa. Na pewno Wasz stres będzie mniejszy, gdy Wasze interesy będzie reprezentował dobry prawnik.

Zobacz również:  Jakie są wymiary kartki formatu A4?

A może mediacje?

W idealnym świecie nie byłoby rozwodów, a jakby były, to kończyłyby się przyjaźnią. Rzecz jasna to utopia, bo w życiu tak nie jest. Trzeba przyznać, że życie potrafi zaskoczyć i to niekoniecznie tak jakbyśmy tego oczekiwali. Czasami zaskakuje właśnie negatywnie, gdy okazuje się, że poślubiło się nieodpowiednią osobę. W tym roku znowu wzrosła liczba rozwodów, małżeństw ze stażem nie przekraczającym 9 lat i nic nie wskazuje na to, że w kolejnych latach będzie lepiej. Czasem lepiej zakończyć związek niż tkwić w toksycznych relacjach. Ale tak jak już wspominaliśmy, czasem nie chodzi o żadne trudne sprawy, lecz rozwód następuje, gdy dwie osoby po prostu nie są dla siebie – jakkolwiek brzmi to trywialnie, to tak jest. Jeżeli potraficie się rozstać w zgodzie, ale jednak są sprawy, które nadal nie są rozwiązane, to zamiast walczyć ze sobą w sądzie, lepiej udać się na mediacje. Pamiętajcie, że mediacje są dla osób, które są w stanie nieco zrezygnować ze swojego utartego zdania i zależy im, by się porozumieć. W przypadku mediacji trzeba potrafić pójść na kompromisy. Tylko takie mediacje mają sens.

Zobacz również:  🍅Poznaj wartość pomidora 🍅! Sięgnij po zdrowie!

Spokój i relaks

Poza zadbaniem o formalności trzeba też zadbać o siebie. Wiadomo, że rozwód nie jest łatwy i może być ciężko. Dlatego też czas zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Jeżeli jesteście ofiarami przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej bądź ekonomicznej, to musicie zadbać przede wszystkim o siebie. Warto szukać pomocy w fundacjach. Często można liczyć na darmową terapię i pomoc fachowców. Ale to nie wszystko. Jeżeli macie możliwość porozumienia się z drugą osobą, to warto nad tym się zastanowić. Nie ma sensu robić sobie na złość. Zawsze trzeba też myśleć o dobru wspólnych dzieci. I właśnie dzieci nie mogą być w żadnym przypadku kartą przetargową, co niestety nader często ma miejsce. Dobro dzieci jest przecież najważniejsze.

[Total: 1 Average: 5]