2 grudnia 2022

Domowe sposoby na nawilżenie twarzy

Regularne nawilżanie skóry twarzy jest jednym z najważniejszych elementów skutecznej pielęgnacji. Dzięki niemu cera staje się bardziej elastyczna, promienna i odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także wolniej się starzeje. Jakie domowe sposoby na nawilżenie skóry wyróżniają się najwyższą skutecznością?

Jak rozpoznać, że skóra potrzebuje nawilżenia?

Wbrew stereotypom nawilżanie jest potrzebne każdej cerze, niezależnie od jej rodzaju. Tyczy się to również skóry tłustej i trądzikowej. Wiele osób popełnia błąd, poddając ją nadmiernie agresywnym, wysuszającym zabiegom i nie dostarczając jej wilgoci. W ten sposób można jedynie pogorszyć jej stan: przesuszanie powoduje paradoksalną reakcję wzmożenia pracy gruczołów łojowych i nadmiernego wydzielania sebum, które pełni funkcję ochronną. W efekcie cera zaczyna się jeszcze bardziej błyszczeć i pojawia się na niej więcej niedoskonałości. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie postawienie na delikatny krem o lekkiej, wodnistej konsystencji, który nawodni twarz, niepotrzebnie jej nie obciążając i nie zatykając porów.

Zobacz również:  Jak zadbać latem o bardzo suchą skórę twarzy?

Z kolei skóra sucha potrzebuje znacznie bogatszych kremów, które nie tylko ją nawilżą, ale także zabezpieczą ją przed odparowywaniem wilgoci z naskórka. Przesuszoną, odwodnioną cerę poznamy po cienkiej, mało elastycznej strukturze. Dodatkowo ma także tendencję do czerwienienia się i powstawania podrażnień, a także wrażliwości na działanie czynników zewnętrznych. W skrajnych przypadkach może wystąpić również łuszczenie, które daje efekt w postaci mocno widocznych, suchych skórek.

Domowe sposoby na nawilżenie twarzy

Żaden, nawet najlepszy krem czy zabieg kosmetyczny nie jest w stanie zastąpić regularnego nawadniania organizmu od  środka. Domowe sposoby na nawilżenie twarzy to więc przede wszystkim picie odpowiednich ilości wody oraz dieta bogata w warzywa i owoce. Najlepiej, by zawierała także produkty obfitujące w witaminę C i witaminy z grupy B, które wspomagają wytwarzanie elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za młody, promienny wygląd skóry.

Należy pamiętać, że latem nasza cera jest jeszcze bardziej narażona na utratę wilgoci oraz podrażnienia. Niezwykle istotne jest więc używanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepiej nałożyć go mniej więcej 30 min przed wyjściem z domu, a następnie powtarzać aplikację co 2-3 godziny. Pomocny może się też okazać spray z wodą termalną lub różaną. Taka mgiełka doskonale zdaje egzamin w ciągu dnia, za każdym razem, kiedy chcemy się ochłodzić oraz przynieść ukojenie ściągniętej, wysuszonej skórze.

Zobacz również:  Czy siemię lniane jest dobre na włosy?

Jak nawilżyć twarz przy pomocy kosmetyków?

Oczywiście równie istotne jest dbanie o skórę z zewnątrz, przy pomocy starannie dobranych kosmetyków nawadniających. Ich zadaniem jest nie tylko dostarczenie wilgoci do skóry, ale także zatrzymanie jej w głębszych warstwach i zapobieganie odparowywaniu. Najlepiej sprawdzą się produkty zawierające takie składniki aktywne jak kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu, witamina A (retinol), naturalne oleje, algi morskie, gliceryna czy kwas glikolowy.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści