29 listopada 2022

Gdzie kupić pergole?

Ogród lub taras na kilka miesięcy w roku zamienia się w centrum życia domowego. Dzieje się tak w okresie letnim, kiedy temperatura zachęca do jak najczęstszego opuszczania czterech ścian i podziwiania otaczającej natury. Tym niemniej słońce górujące na niebie może nieco doskwierać. Aby osiągnąć maksymalną satysfakcję i poprawić samopoczucie podczas odpoczynku w ogrodzie, wielu właścicieli decyduje się na montaż pergoli. Czym są pergole i jakie mają zastosowanie?

Czym są pergole?

Pergole to konstrukcje, które składają się z wbitych w ziemię lub przymocowanych do podłoża słupków oraz zadaszenia. Dach może być pełny, wykonany z drewna, aluminium lub przy użyciu tekstyliów. Najczęściej spotykane jednak są zadaszenia wykonane z belek poprzecznych, umożliwiające przepływ światła i jednocześnie stwarzające możliwość poprowadzenia po nich roślin pnących. Producenci stale udoskonalają swoje rozwiązania, dodając m.in. rozwijane materiałowe osłony przed słońcem lub montując obrotowe belki stanowiące zadaszenie konstrukcji.

Zobacz również:  Jak wykorzystuje się beton komórkowy?

Jak można wykorzystać pergole?

Tego rodzaju rozwiązanie można wykorzystywać w ogrodzie, ale nie tylko. Pergole bardzo dobrze sprawdzą się również na tarasie, otwierając nowe możliwości aranżacji takiej przestrzeni. Dzięki pnącym roślinom, mogą stworzyć unikalny ogród nawet na ograniczonej powierzchni. Innym pomysłem może być postawienie pergoli na… podjeździe. Po opanowaniu konstrukcji przez pnącza, pojazd zaparkowany pod pergolą będzie ukryty przed słońcem i spojrzeniami przechodniów. Urozmaici to również wygląd posesji, zwiększając powierzchnię porośniętą roślinnością.

Gdzie kupić pergole?

Zakup pergoli może wydawać się skomplikowany. Należy dokonać odpowiednich pomiarów, przetransportować elementy konstrukcji i ustawić ją w odpowiednim miejscu. Oferta pergoli jest szeroka, a producenci tego rodzaju rozwiązania nieustannie doskonalą swój asortyment. Pergole można zakupić w Nexbau, którego załoga towarzyszy klientom przy wszystkich etapach zakupu ich asortymentu – od wyboru i podpowiednich pomiarów, poprzez transport, aż po montaż wybranego modelu pergoli w ogrodzie czy na tarasie.

Zobacz również:  Jak kupić w Krakowie mieszkanie dla rodziny?

Treść sponsorowana.

Powiązane treści