15 lutego 2023

Korkowe listwy dylatacyjne – czym są?

Podczas wykańczania wnętrz liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka wykonania. Kładąc, np. posadzki, konieczne jest zachowanie szczelin dylatacyjnych, zwłaszcza gdy trzeba połączyć ze sobą dwa rodzaje materiałów, czyli np. posadzki kamienne z płytkami ceramicznymi. Aby jednak praca wykonana była w sposób rzetelny, należy wypełnić szczeliny odpowiednim materiałem. W tym wypadku zatem warto wykorzystać estetyczną, korkową listwę dylatacyjną. Co należy wiedzieć na temat tego rozwiązania? Zachęcamy do lektury!

Listwa dylatacyjna

Szczeliny dylatacyjne to tak zwane przerwy konstrukcyjne, które muszą biec między innymi wzdłuż ścian, płyt stropowych, ale również powinno się je zachowywać podczas wykończeń podłóg czy też ścian wewnętrznych w domu. Zadaniem szczeliny jest zabezpieczenie przed powstawaniem widocznych i mechanicznych uszkodzeń, które mogą w negatywny sposób wpłynąć na materiał wykończeniowy, np. na płytki ceramiczne, panele, itp.

Listwa dylatacyjna lub też listwa elastyczna jest produktem, który pomaga łączyć ze sobą dwie powierzchnie, na przykład płytki ceramiczne z panelami lub też wypełnia powstałą szczelinę, na przykład pomiędzy podłogą a ścianą.

Listwy te wykonywane są z różnych materiałów. Coraz chętniej sięga się natomiast po listwy korkowe. Co można o nich powiedzieć?

Praktyczne listwy korkowe

Listwy dylatacyjne wykonane z korka zapewniają funkcjonalne oraz trwałe wypełnienie przerw pomiędzy nawierzchniami. Umożliwiają tak zwaną prawidłową pracę podłogi, czyli jej naprężenie i rozprężenie pod wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki ich montażowi można uniknąć zniekształceń czy uszkodzeń, np. posadzki.

Korek jest materiałem całkowicie naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia, ma również właściwości antyalergiczne oraz bardzo dobre właściwości rozkurczowe. Ponadto, nie chłonie również wody, w łatwy sposób można go utrzymać w czystości.

Listwy korkowe podnoszą również estetykę wnętrz. Pasują przede wszystkim do domów lub mieszkań urządzonych w stylu eko, vintage czy lub rustykalnym. Świetnie jednak komponują się również w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym. Można je bez problemu łączyć na przykład z drewnem.

Listwy korkowe od Korkowo

Osoby, które szukają wysokojakościowych listew dylatacyjnych lub też typowych przypodłogowych, powinny zdecydować się na elastyczne listwy korkowe, dostępne w asortymencie sklepu Korkowo. W ofercie znajdziesz listwy korkowe w różnych wymiarach, także kształtach, dzięki temu z pewnością dopasujesz produkt do swoich preferencji. Listwy korkowe sprzedawane są na sztuki.

Szczeliny dylatacyjne to tak zwane przerwy konstrukcyjne, które muszą biec między innymi wzdłuż ścian, płyt stropowych, powinno się je także zachować podczas układania podłóg. Aby jednak wykończenie było estetyczne, warto zdecydować się na montaż tak zwanych listew dylatacyjnych, które wypełniają szczeliny. Dosyć popularnymi w ostatnim czasie listwami są te wykonane z naturalnego korka. Materiał ten ma świetne właściwości rozkurczowe, nie chłonie wody, łatwo utrzymać go w czystości. Osoby, które szukają sprawdzonych, korkowych listew dylatacyjnych, powinny zdecydować się na zakupy w sklepie Korkowo. Tam znajdziesz szeroki wybór produktów wykończeniowych wykonanych z korka.

Nasz partner radzi.

Powiązane treści

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.