15 listopada 2022

Wynajem namiotów weselnych – czy to dobre rozwiązanie?

Lekki delikatny wietrzyk, niebo pełne gwiazdy i Wy – Para szczęśliwców, dla których to jest wyjątkowy dzień, jakim jest ślubowanie sobie miłości i wierności aż do śmierci. To wszystko jest możliwe, dzięki urządzeniu wesela w plenerze, a dokładniej z wykorzystaniem namiotów weselnych, które będą schronieniem dla Was i Waszych Gości w razie niepogody.

O czym warto pamiętać, decydując się na wesele w namiocie?

Dzień ślubu i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego z nas. Warto przemyśleć organizację przyjęcia wcześniej i dokładnie przeanalizować każdy jego aspekty. Jest to bardzo ważne, jeśli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek, które mogłyby zepsuć ten wyjątkowy dzień. Również kwestia wynajęcia namiotu weselnego musi zostać dobrze przemyślana.

Dowolna data – ogromny plus

Decydując się na wynajem namiotu weselnego, możesz wybrać każdą datę. Jest to ogromny plus, ponieważ nie musimy szukać sali, która akurat będzie miała wolny termin, tutaj data jest dowolna. Jednak decydując się na wesele pod namiotem najlepiej zorganizować go w okresie letnim lub jesienny. W przypadku pozostałych pór roku musimy dokładnie przemyśleć tę kwestię, ponieważ nie wszystkie firmy, które oferują wynajem namiotów weselnych mają w swojej ofercie również ogrzewanie, które jest niezbędne podczas chłodniejszych dni.

Nie zapomnij o zapleczu sanitarnym

Organizując swój ślub w plenerze, należy również wziąć pod uwagę przygotowanie zaplecza sanitarnego. Musisz zapewnić swoim gościom dostęp do bieżącej wody oraz toalety. Przy większej ilości gości trzeba pamiętać, że jedna może być niewystarczająca. Są to dodatkowe koszty, które należy wliczyć w cenę wesela. Wiele obiektów hotelowych czy zameczków, ma w swojej ofercie wesele w namiocie i wtedy problem z zapleczem sanitarnym jest rozwiązany, ponieważ istnieje możliwość korzystania z tego znajdującego się w środku obiektu.

Dekoracja – stwórz wyjątkowy klimat

Kolejną bardzo ważną kwestią są elementy dekoracyjne. W zależności od otoczenia możemy zdecydować się na delikatne i skromne kwiaty, ponieważ bliskość natury już jest doskonałym wystrojem. Należy również pamiętać o oświetleniu. Warto zawiesić klimatyczne lampki czy lampiony, które stworzą niepowtarzalny klimat.

Krzesła oraz ławki na zewnątrz namiotu, czyli daj odpocząć swoim gościom

Kolejnym kosztem, który należy wziąć pod uwagę są krzesła czy leżaki rozłożone na zewnątrz wypożyczonego namiotu weselnego, ponieważ wiele osób, będzie chciało odpocząć w ciszy lub zapalić papierosa, więc przydadzą się również popielniczki, aby goście nie zostawiali po sobie śmieci.

Jakość namiotu oraz rzetelność firmy wynajmującej namioty weselne

Podczas wybierania firmy, która wypożycza namioty weselne, bardzo ważne jest, aby sprawdzić jakiej jakości namioty proponują. Ważne, aby były one wodoodporne oraz chroniące przed wiatrem. Jest to istotna kwestia, ponieważ nie jesteśmy w stanie w 100 % przewidzieć, jaka będzie pogoda podczas tego szczególnego dnia, a na pewno nie chcemy, aby nasi gości uciekli z wesela za szybko poprzez przeciekający namiot. Przy okazji wyboru firmy, która oferuje namioty, należy także sprawdzić jakość proponowanych materiałów oraz czy dana firma oferuje również montaż i demontaż. Ważne, aby namiot był wykonany z najwyższej jakości materiałów, stabilny i dobrze zamontowany. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo Twoje i Twoich gości jest najważniejsze.

Wybór miejsca

Inną kwestią, którą należy przemyśleć, jest wybór miejsca. Teren powinien być prosty, aby można było łatwo ustawić namiot. Musimy także zastanowić się, czy chcemy postawić namiot bezpośrednio na trawie, czy może jednak zdecydujemy się na taki wraz z podłogą. Wiele firm, oferujących wynajem namiotów weselnych, wykonuje również parkiet, aby Twoim gościom łatwiej było się poruszać po nawierzchni.

Za zimno, za ciepło – nie zapomnij o klimatyzacji

Nie zależnie od pogody należy również wziąć pod uwagę ogrzewanie lub klimatyzację. Jeśli decydujemy się na wesele w okresach letnich, to warto przemyśleć kwestie klimatyzacji, która pomoże obniżyć temperaturę. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie namiotu weselnego, który można w zależności od potrzeby otwierać i zamykać – w przypadku zbyt wysokiej temperatury wystarczy odsłonić boki namiotu, zaś w razie deszczu zamknąć szczelnie namiot.

Obsługa oraz jedzenie

W końcu przychodzi pora na jedzenie oraz obsługę. Jest to kolejny koszt, który należy wziąć pod uwagę. W zależności od miejsca postawienia namiotu możesz skorzystać z usług hotelu czy zamku, w ogrodzie, którego znajduje się namiot. Jeśli jednak wybrałeś swoje miejsce, które nie znajduje się pobliżu obiektu gastronomicznego, to musisz zamówić obsługę i jedzenie z zewnętrznej firmy.

Wynajem namiotu weselnego – tak czy nie?

Jeśli zawsze marzyłeś o weselu w plenerze, to wynajem namiotu to świetne rozwiązanie. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie powyższe punkty oraz wszystko starannie zaplanujesz to możesz być pewien, że będzie to cudowny dzień. Zarówno podczas wesela na sali weselnej, jak i pod namiotem mogą zawsze wystąpić nieprzyjemne niespodzianki, które mogą Cię zaskoczyć. Dobrze wybrana wypożyczalnia namiotów weselnych to dobre rozwiązanie na zorganizowanie Twojego wesele marzeń pod warunkiem, że dokładnie sprawdzisz opinie o niej oraz zobaczysz jakość oferowanych przez nich namiotów.

Artykuł gościnny

Powiązane treści