24 lipca 2023

Cera trądzikowa osoby dorosłej – jak sobie z nią radzić?

Zmiany trądzikowe są często nieestetycznym efektem gospodarki hormonalnej oraz lipidowej naszego organizmu. Wiele czynników może mieć wpływ na zanieczyszczenie skóry twarzy i powstające zmiany trądzikowe, które u osoby dorosłej leczymy inaczej niż trądzik młodzieńczy nastolatków. Sprawdź, jak skutecznie walczyć z problemem cery trądzikowej po dwudziestym piątym roku życia.

Cera trądzikowa osoby dorosłej – po czym ją poznać?

Z cerą trądzikową może borykać się dojrzewająca młodzież, u której równowaga w produkcji sebum zostaje zaburzona. Trądzik androgenny jest natomiast efektem nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Dorośli mogą mieć również do czynienia z trądzikiem różowatym, który przybiera wyjątkowo intensywną postać niezależnie od wieku. Cera osób po dwudziestym piątym roku życia nie powinna wydzielać nadmiernej ilości sebum, co związane jest z przyczynami powstawania zmian trądzikowych. Z tego względu częściej spotykamy się z trądzikiem różowatym, charakterystycznym dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz trądzikiem androgennym, charakterystycznym dla osób z problemami hormonalnymi. Cera posiada zmiany w postaci zgrubień, krostek, rzadko pojawiają się stany zapalne.

Zobacz również:  Kawa jako naturalny kosmetyk. Jak działa kofeina w kosmetykach?

Trądzik androgenny – jak się objawia?

Trądzik androgenny objawia się zmianami w wyglądzie cery. Na skórze powstają duże krostki, zlokalizowane w obrębie twarzy, szczególnie w okolicy ust oraz żuchwy. Trądzik androgenny może występować również na plecach. Zmianom skórnym w tym przypadku najczęściej nie towarzyszy stan zapalny, jednak znaczna widoczność krostek tworzy dyskomfort, obniża samoocenę i samopoczucie. Niekorzystny wygląd, związany ze zmianami sprawia, że zaczynasz się zastanawiać jak walczyć z trądzikiem androgennym i czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tych zmian.

Jak leczyć trądzik androgenny u osoby dorosłej?

Trądzik androgenny jest efektem nieprawidłowego działania hormonów w organizmie, a to oznacza, że aby się go pozbyć konieczne jest wprowadzenie indywidualnie dobranej lekoterapii. Na trądzik androgenny najczęściej stosuje się preparaty antybiotykowe oraz retinoidy, czyli leki, zawierające witaminę A, czyli retinol. Dzięki preparatom, dobranym przez lekarza dermatologa i stosowaniu kremów, zawierających retinol skóra, obciążona trądzikiem androgennym ma szansę odzyskać gładkość i jędrność. Regenerujące i nawilżające właściwości delikatnych kremów znacznie przyczyniają się do osiągnięcia pożądanego efektu.

Zobacz również:  Uzyskaj piękne loki dzięki prostownicy

W jaki sposób zachować zdrową cerę na co dzień?

Skóra, obciążona trądzikiem androgennym powinna zostać odżywiona od wewnątrz wraz z lekoterapią, eliminującą niekorzystną dla jej wyglądu gospodarkę hormonalną. Dzięki dobranym preparatom medycznym i kosmetykom masz szansę pozbyć się trądziku, który u osób dorosłych jest powszechnym problemem. Stosuj dopasowaną indywidualnie przez dermatologa lub endokrynologa terapię oraz wysokiej jakości kosmetyki, zawierające witaminę A. Retinol doskonale wpływa na kondycję skóry, nie tylko regenerując jej uszkodzone przez zmiany trądzikowe warstwy, ale odbudowując je i tworząc efekt idealnej gładkości. Elastyczna, gładka cera bez zmian trądzikowych jest możliwa na długo, jeśli skutecznie pozbędziesz się problemów hormonalnych. Jeśli okaże się, że terapię musisz powtarzać, prawdopodobnie cyklicznie będzie pojawiał się trądzik androgenny. Wybierz wysokiej jakości kosmetyki, które pozwolą Ci odzyskać doskonały wygląd skóry.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści