22 maja 2022

Czy dieta ośmiogodzinna jest skuteczna i przyniesie oczekiwany spadek wagi?

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach ogromną uwagę przykładamy do tego, jak prezentuje się nasza sylwetka. Poświęcamy więc czas na niezwykle intensywne treningi siłowe, a także staramy się zmieniać nawyki żywieniowe. Często jednak efekty przychodzą zbyt wolno lub nie przychodzą wcale. Wówczas jest to czas na to, by zdecydować się na rozpoczęcie konkretnej diety. W sieci można znaleźć bowiem bardzo wiele przykładowych jadłospisów, które skutecznie mają nas wesprzeć w walce z dodatkowymi kilogramami. Największą popularnością cieszy się dieta ośmiogodzinna. Jednak czy jest ona skuteczna?

Na czym polega dieta ośmiogodzinna?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czy dieta ośmiogodzinna jest skuteczna, warto dowiedzieć się, na czym ona w ogóle polega. Otóż dieta ośmiogodzinna jest modelem żywieniowym, który zakłada, że powinniśmy spożywać wszelakie pokarmy o ściśle określonych porach. Jak łatwo można się domyślić, okres przeznaczony na jedzenie i cieszenie się posiłkami to 8 godzin w ciągu doby. Pozostałe 16 godzin to zaś okres ścisłego postu. Podczas okresu postu można przyjmować jedynie neutralne płyny do których zalicza się chociażby wodę, herbatę czy kawę. Wykluczone są oczywiście soki czy też napoje gazowane i słodzone. Według twórców diety spożywanie posiłków w określonych ramach czasowych tj. 8 godzin ma za zadanie:

  • wykreować deficyt kaloryczny, który doprowadza do spadku wagi
  • pozytywnie wpłynąć ma metabolizm i znacznie go przyspieszyć
  • wspomagać pracę układu pokarmowego
  • oczyszczać organizm ze złogów oraz toksyn
Zobacz również:  Pozycja na pieska - czyli seks od tyłu!

Dieta ośmiogodzinna jest dość ciężkim sposobem żywienia. Zdarza się, że trzeba na niej walczyć z uczuciem dość pokaźnego głodu. Niemniej jednak warto wiedzieć, że nawet najmniejsze odstępstwo od zasad spożywania posiłków jedynie przez osiem godzin sprawia, że dieta nie będzie efektywna, a my nie osiągniemy upragnionych rezultatów.

Czy dieta ośmiogodzinna jest efektywna?

Czy dieta ośmiogodzinna jest skuteczna? To pytanie zadaje sobie z pewnością każdy, kto będzie chciał na nią przejść. Odpowiedź jest bardzo prosta. Dieta ośmiogodzinna będzie skuteczna wtedy, kiedy będzie rozsądnie zbilansowana. Nie da się zrzucić wagi, jeśli przez osiem godzin będziemy spożywać kosmiczne ilości kalorii i cukrów. Wobec tego ten model żywienia, trzeba również połączyć z dość niskokalorycznymi posiłkami, by osiągnąć pożądane rezultaty. Co więcej ważne jest również włączenie aktywności fizycznej i restrykcyjne przestrzeganie zasad. Wówczas możemy utracić nawet 6 kilogramów w ciągu tygodnia- zgodnie z obietnicą twórców diety.

Zobacz również:  Jaki jest przelicznik jednostek wagi? 1 dag ile to gram?

Powiązane treści