31 maja 2022

Pozycja na pieska – czyli seks od tyłu!

Pozycja na pieska czyli seks od tyłu – propozycje seksualne dla każdej z par!

Seks jest dla każdej z par niezwykłą chwilą. To właśnie on sprawia, że partnerzy mogą cieszyć się swoją chwilą prywatności i co najważniejsze wyrazić w pełni swoje uczucia. Seks jest także niezbitym dowodem na to, że para wyraża pełną akceptację dla swoich ciał i szanuje siebie nawzajem. Okazuje się jednak, że wraz ze stażem w związku, tak naprawdę radość ze współżycia nieco gaśnie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna będą więc poszukiwać stale sposobów na to, by skutecznie wzbogacić i urozmaicić swoje życie seksualne. Wówczas z pomocą przychodzą pozycje seksualne, a w szczególności pozycja na pieska. Co więc warto o niej wiedzieć?

Pozycja na pieska czyli seks od tyłu

Pozycja na pieska jest tak naprawdę jedną z najpopularniejszych pozycji zawartych w Kamasutrze. Według danych statystycznych wiele par ją uwielbia i z powodzeniem dzięki niej przywraca dawny żar namiętności w swojej sypialni. Pozycja na pieska to nic innego jak seks od tyłu. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że pomimo swojej popularności pozycja ta wzbudza wiele kontrowersji. Okazuje się, że wszystko w dużej mierze związane jest z osobistymi przekonaniami głównie w odniesieniu do kobiet. Niektóre panie uważają bowiem, że pozycja na pieska jest dla nich uwłaczająca, gdyż partner przejmuje pełną kontrolę nad przebiegiem stosunku seksualnego. Niemniej jednak w obecnych czasach tak naprawdę stwierdzenie to jest bezzasadne. Z tego też powodu coraz więcej par decyduje się spróbować seksu od tyłu i co najważniejsze, będzie czerpać z tego nieograniczoną przyjemność.

Czas prywatności – czyli jak wygląda pozycja na pieska w praktyce?

Pozycja na pieska tak naprawdę nie wymaga od partnerów wyjątkowych i wyszukanych umiejętności i wysokiej sprawności fizycznej. Pozycja na pieska dopasuje się do potrzeb twoich i twojej partnerki. W praktyce bardzo prosto ją wykonać. Przede wszystkim kobieta w tej pozycji znajduje się na czworakach. Wypina ona swoje biodra, a także pośladki w kierunku partnera. On z kolei ustawia się za swoją partnerką w taki sposób, by jego członek znajdował się na tej samej wysokości co pośladki partnerki. W tym momencie można wprowadzić penis do pochwy partnerki i rozpocząć penetrację. Pozycje seksualne zostały stworzone po to, by życie seksualne obu partnerów na nowo mogło rozbłysnąć, bez względu na to, jak długi mają oni staż w związku. Pozycja na pieska sprawdza się idealnie.

Seks jako wyjątkowe ćwiczenie – jak można urozmaicić pozycję na pieska?

szczęśliwa para myśląca o seksie

Pozycja na pieska nie jest pozycją, która należy wykonywać dokładnie tak, jak zostało to opisane w Kamasutrze. Okazuje się, że można zdecydować się na kilka urozmaiceń. Dzięki temu seks stanie się jeszcze przyjemniejszy, a partnerzy będą mogli jeszcze lepiej poznawać swoje ciała. Okazuje się więc, że pozycja na pieska może być również wykonywana w momencie, kiedy kobieta znajduje się w pozycji stojącej i tylko lekko opiera się o ścianę lub o krzesło, wypinając jednocześnie pośladki w kierunku partnera. Tak naprawdę w stosunku seksualnym chodzi przecież o to, by oboje partnerów czerpało przyjemność i nawzajem poznawało swoje potrzeby.

Czy seks w pozycji na pieska jest możliwy jedynie na łóżku?

Seks w pozycji na pieska nie jest przypisany jedynie temu, by uprawiać go na wygodnym materacu. Penetracja partnerki w tej pozycji jest również możliwa w wielu innych miejscach. Pozycja na pieska jest idealna w przypadku młodzieńczego seksu w samochodzie. Co więcej partnerzy mogą zdecydować się na pozycję na pieska w momencie, kiedy kobieta opiera się o ścianę, stół lub krzesło. Jedynym ograniczeniem w tym momencie jest kreatywność partnerów i ich podejście do stosunku.

Zobacz również:  Czy na podstawie morfologii można stwierdzić raka? Wyjaśniamy!

Pozycja na pieska – czy jest ona zdrowa?

Pozycja na pieska wzbudza wiele kontrowersji odnośnie zdrowia obu partnerów. Wiele pytań odnośnie tego, czy taka penetracja partnerki, jest rzeczywiście higieniczna i zgodna z moralnymi przekonaniami. Otóż warto pamiętać, że pozycje seksualne zostały stworzone po to, by z nich korzystać. Nie ma więc powodów do obaw o zdrowie czy także o życia obojga partnerów. W pozycji na pieska nie ma nic niestosowanego. Wobec tego jeśli tylko kobieta mężczyzna mają ochotę nieco ubarwić swoje życie seksualne. To absolutnie nic nie stoi im na przeszkodzie.

Czy seks od tyłu mogą uprawiać osoby z nadwagą lub otyłe?

Czas prywatności mają także osoby z kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Nie da się ukryć, że w przypadku znacznej nadwagi, znalezienie odpowiedniej pozycji seksualnej może być prawdziwym wyzwaniem. Okazuje się, że pozycja na pieska może być dość dobrym rozwiązaniem. Partnerka będzie mogła bowiem wygodnie utrzymywać się na czworakach jednocześnie skutecznie rozkładając ciężar swojego ciała, zaś partner może zająć się penetracją od tyłu. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że nieco większy brzuszek partnera, może być nieco większą przeszkodą. Jednak wytrwały partner z pewnością tę przeszkodę szybko ominie.

Czy pozycja na pieska dedykowana jest osobom starszym?

W przypadku osób starszych, pozycja na pieska może być nieco większym wyzwaniem. Niemniej jednak nie jest ona wykluczona. Konieczne będzie jednak to, by partnerzy wykazali się odrobiną sprawności fizycznej i dobrą kondycją. Wówczas oboje będą mogli czerpać maksymalną przyjemność ze stosunku. Starsza para również może cieszyć się bliskością w takiej pozycji.

Seks od tyłu – problemy, które mogą pojawić się po stronie partnera

Okazuje się, że pozycja na pieska nie będzie przeznaczona dla każdej z par. Seks od tyłu często może okazać się zadaniem nie do wykonania, ze względu na zdrowie. Mowa tu przede wszystkim o anatomicznych wadach członka. Jego krzywizna czy inne choroby, które sprawiają, że struktura penisa odbiega od normy, mogą sprawić, że mężczyzna nie będzie mógł sobie pozwolić na penetrację partnerki od tyłu.

Pozycja na pieska – kiedy kobiety nie mogą się na nią zdecydować?

Pozycja na pieska może okazać się również ogromnym wyzwaniem w przypadku kobiet. Okazuje się, że panie z anatomicznymi wadami pochwy jak np. jej tyłozgięcie, również nie będą mogły cieszyć się tego typu zbliżeniem. Tyłozgięcie pochwy będzie sprawiać, że pozycje seksualne, w których członek wprowadzany jest od tyłu będą generować ból i ogromny dyskomfort. W szczególnych przypadkach, może nawet pojawić się krwawienie po stosunku.

seks

Seks pod kontrolą partnera – co warto wiedzieć o pozycji na pieska?

Pozycje seksualne są prawdziwie różnorodne. W niektórych z nich to partnerka przejmuje pełną kontrolę nad zbliżeniem, zaś w innych dominujący staje się mężczyzna. W pozycji na pieska, to właśnie partner decyduje o tym w jaki sposób przebiega penetracjaNie oznacza to jednak, że partnerka na penetrację nie ma żadnego wpływu. Może ona bowiem regularnie i rytmicznie poruszać biodrami i pozwolić partnerowi na relaks. Kobieta w pozycji na pieska jednak jest stroną bierną. To mężczyzna wyznacza tempo w jakim odbywa się penetracja, a także może dowolnie kontrolować jej głębokość.

Zobacz również:  Onycholiza paznokci - objawy, rozpoznanie, leczenie

Pozycja na pieska – czy może uprawiać ją kobieta w ciąży?

Kobiety w ciąży rzadko kiedy decydują się na stosunek. Jest to bowiem według nich czas, w którym powinny się one od zbliżeń powstrzymać. Do głosu dochodzi również obawa od zdrowie nienarodzonych dzieci. Jednak penetracja w ciąży nie ma żadnego wpływu na jej przebieg. Co więcej, często wskazuje się również na to, że kobiety w ciąży czerpią z życia seksualnego jeszcze więcej i jeszcze intensywniej. Para, która spodziewa się więc dzieci może śmiało zdecydować się na współżycie właśnie w pozycji na pieska. Taka pozycja będzie bowiem dla kobiety w ciąży niezwykle wygodna, szczególnie jeśli zadba o to, by podłożyć sobie pod brzuch miękką poduszkę. Mężczyzna przejmujący kontrolę nad penetracją sprawia, że kobieta w ciąży może po prostu się zrelaksować i zadbać o swoje potrzeby seksualne, a także cieszyć się zbliżeniem z partnerem.

seks od tylu na pieska a ciaza

Pozycja na pieska a plamienie po stosunku

Pozycja na pieska uważana jest powszechnie za bezpieczną. Niemniej jednak warto zauważyć, że kobieta może doświadczyć po stosunku plamienia z pochwy. Oczywiście nie jest to objaw niepokojący i nie ma powodów do paniki. Często jest to wynik tego, że kobieta może cierpieć na nadżerkę lub wady anatomiczne pochwy. Jednak w większości przypadków jest to poniekąd wina partnera, który zdecydował się na zbyt intensywną i zbyt dynamiczną penetrację. Jeśli partnerka odczuwała ból podczas seksu w pozycji na pieska, być może jest to czas na skontaktowanie się z ginekologiem i wykonanie serii podstawowych badań. Jeśli wystąpiły nadżerki czy inne nieprawidłowości, wówczas konieczne będzie wdrożenie odpowiedniej terapii, a także powstrzymanie się na pewien okres od kontaktów seksualnych.

Czy pozycja na pieska pozwala na szybsze osiągnięcie orgazmu?

seks na pieska orgazm

Pozycja na pieska jest pozycją, która pozwala na maksymalnie głęboką penetrację. Zwykle więc wskazuje się na to, że dzięki temu kobieta oraz mężczyzna będą mogli szczytować znacznie szybciej i co najważniejsze w tym samym momencie. Warto jednak pamiętać, że para uprawiająca seks w pozycji na pieska może regulować tempo stosunku, a także głębokość penetracji. W efekcie tylko od kochanków zależy, kiedy zdecydują się na dojście do punktu kulminacyjnego, czyli osiągnięcie orgazmu.

Czy pozycja na pieska zwiększa szanse na zajście w ciąże?

Wiele par, które stara się o dzieci zwykle poszukuje pozycji, która zgodnie z wierzeniami pomoże im doprowadzić do zapłodnienia. Otóż warto sobie uświadomić, że pozycje seksualne w tym także pozycja na pieska nie mają wpływu na to, czy do zapłodnienia dojdzie, czy też nie. Jest to czynnik uzależniony jedynie od płodności kobiety oraz mężczyzny. Wobec tego para starająca się o dzieci nie powinna dawać wiary w tego typu przekonania. Jeśli od dłuższego czasu starania o zajście w ciąże są bezowocne, to o wiele lepiej będzie wykonać badania w kierunku niepłodności, a być może nawet rozpocząć terapię, która skutecznie tę płodność zwiększy. Pozycje seksualne nie będą miały na płodność żadnego wpływu.

Powiązane treści