7 lutego 2023

Czy warto kupić płytę gazową pod szkłem?

Płyta gazowa pod szkłem to coraz popularniejsza alternatywa dla płyty indukcyjnej. Jeżeli interesuje Cię nowoczesne wyposażenie kuchni w swoim domu lub mieszkaniu, płyty gazowe bez płomieni z pewnością stanowią rozwiązanie warte rozważenia. Dzięki nim zyskasz możliwość zarówno komfortowego, jak i bezpiecznego i ekonomicznego gotowania, bez konieczności zakupu specjalnych garnków i patelni.

Jakie właściwości ma płyta gazowa pod szkłem?

Płyty gazowe bez płomieni zawierają palniki gazowe zabezpieczone warstwą szkła, które jest inteligentnie podgrzewane do wysokiej temperatury. W płytach gazowych pod szkłem gaz jest spalany katalicznie w temperaturze 800 stopni Celsjusza. Cykliczne nagrzewanie płyty wymaga nieco więcej czasu, jednak gwarantuje nawet do 50% mniejsze zużycie gazu oraz prądu względem konwencjonalnej kuchenki gazowej lub indukcyjnej. W rezultacie możesz obniżyć rachunki w swoim gospodarstwie domowym. Sama płyta produkuje również mniej dwutlenku węgla, co zapewnia jej bezpieczniejsze działanie.

Płyty gazowe bez płomieni – wygoda użytkowania

Płyta gazowa pod szkłem ma gładką powierzchnię, która jest łatwa w czyszczeniu. Gwarantuje sterowanie dotykowe na szklanym panelu, poprzez które możliwy jest na przykład wybór palnika i mocy grzewczej. Niektóre płyty gazowe bez płomieni mają również dodatkowe funkcje. To przykładowo funkcja timera oraz blokada rodzicielska: przed dziećmi albo zwierzakami. Warto zablokować płytę choćby przed wyjściem z domu lub na czas jej czyszczenia. Co istotne, płyta gazowa pod szkłem jest kompatybilna zarówno z butlą, jak i z instalacją gazową. Chociaż wymaga podłączenia do prądu, można dokupić do niej zasilacz rezerwowy na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej. Więcej o zaletach i wadach tego rodzaju płyt tutaj.

Zobacz również:  Jak podejmować świadome decyzje dotyczące mięsa ekologicznego?

Bezpieczeństwo płyt gazowych pod szkłem

Należy mieć na uwadze, że ponieważ montaż płyt gazowych pod szkłem wymaga szczelnego podłączenia do gazu, powinna przeprowadzać go wyłącznie osoba do tego uprawniona. Po prawidłowym podłączeniu płyta gazowa bez płomieni korzysta z zaawansowanych systemów zabezpieczeń, które kontrolują jej optymalne spalanie gazu. Spalanie gazu kumuluje energię cieplną, by nagrzać szklaną powierzchnię i podtrzymuje jej pożądaną temperaturę poprzez cykliczne podgrzewanie. Na dodatkowe bezpieczeństwo przekłada się automatyczne wyłączanie płyty gazowej podczas kipienia.

Płyta gazowa pod szkłem – elegancki design

Płyty gazowe bez płomieni stanowią idealny wybór dla osób, które preferują gotowanie na gazie, jednak chcą zrezygnować z uciążliwych w czyszczeniu palników o staromodnej estetyce. Zamiast nich mogą postawić na elegancką płytę gazową pod szkłem, która doskonale prezentuje się w kuchni o nowoczesnym, minimalistycznym wystroju. Jednocześnie prosty design płyty gwarantuje jej uniwersalne dopasowanie do rozmaitej kolorystyki w kuchni. Ergonomiczna płyta pozostawia większą swobodę gotowania. Jej gładka powierzchnia jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Wystarczy przetrzeć ją, gdy płyta nie jest nagrzana – bez uciążliwego szorowania metalowych rusztów.

Zobacz również:  Ile kalorii ma pomidor i jak najlepiej go spożywać?

Nasz partner radzi.

Powiązane treści