Kwitnąca herbata to idealny pomysł na prezent dla osób ceniących charakterystyczny herbaciany aromat, a jednocześnie niezwykle estetyczne efekty wizualne związane z rozwijaniem przepięknego kwiatu. Jakie są cechy charakterystyczne tego produktu?
Herbata kwitnąca – czyli prawdziwe dzieło sztuki dedykowane miłośnikom herbaty
Ten rodzaj herbaty w standardowej formie, jaka znajduje się w sprzedaży, prezentuje się niepozornie i występuje w postaci składającej się ze zwiniętych herbacianych liści i kolorowego kwiatu znajdującego się w samym środku niewielkiej kuleczki, która powstała poprzez utrwalenie z wykorzystaniem pary wodnej. Prawdziwy artystyczny efekt można uzyskać dopiero po zaparzeniu jej w temperaturze wynoszącej około 85 – 80 stopni Celsjusza. Wartość ta odnosi się do najpopularniejszych w tym wariancie herbaty zielonej, ale konsumenci, którzy zakupili herbatę kwitnącą, zawierającą czarną herbatę, nie muszą tak długo czekać, ponieważ standardowa temperatura parzenia w tym wypadku wynosi aż 95 stopni. Aby być światkiem przepięknego spektaklu w postaci efektywnego rozwijania się i pęcznienia, co pozwala na ukazanie się przepięknego kwiatu, jakim jest m.in. lotos, czy hibiskus, jaśmin oraz lilią w pełnej okazałości warto wyposażyć się w przeźroczysty dzbanek do parzenia herbaty. Produkt ten wyróżnia się nie tylko niesamowitym smakiem uwielbianym przez fanów herbacianych aromatów, ale również stanowi przepiękną dekorację stołu. Taki efekt sprawdzi się doskonale na specjalną okazję oraz podarunek. Przepiękny efekt może zaskoczyć każdego, kto zetknął się z tym zjawiskiem po raz pierwszy w życiu zarówno gości, jak i obdarowywaną osobę.
O czym warto pamiętać, inwestując w kwitnącą herbatę?
Osoby, które zwracają uwagę nie tylko na przepiękną estetykę, ale również wyjątkowy aromat powinny inwestować przede wszystkim w wysokiej jakości produkty. W przypadku egzemplarzy pochodzących od cenionych na rynku producentów konsumenci mogą liczyć na utrzymanie się przepysznego herbacianego aromatu nawet przez 3 parzenia. Pomimo że wyższa temperatura nie przyczynia się do utraty walorów smakowych i estetycznych herbaty, idealnym wyborem będzie zaparzenie jej w nieco niższej temperaturze rzędu 80 stopni Celsjusza. Wtedy efektowne widowisko związanie ze stopniowym rozwijaniem się pąka będzie można podziwiać jeszcze dłużej. Aby herbata była zaparzona i nabrała pożądanego smaku i zapachu, należy odczekać ok. 3 minuty od momentu zalania jej gorącą wodą.
Treść sponsorowana.