21 października 2022

Ogrzewanie domu gazem płynnym – czy to dobry pomysł?

Wybór metody ogrzewania gospodarstwa domowego zależy od różnych przesłanek. Z punktu widzenia właścicieli posesji liczą się przede wszystkim wygoda, skuteczność oraz koszty, gdyż rachunki za ogrzewanie to ważna pozycja w budżecie przeznaczonym na utrzymanie domu.

Szukasz efektywnej metody ogrzewania domu? Postaw na gaz płynny!

Jak podkreślają eksperci z firmy Amerigas, powodów, dla których warto postawić na ogrzewanie domu gazem płynnym, jest naprawdę sporo. Instalacja zbiornikowa wyróżnia się ogromną funkcjonalnością m.in. z uwagi na to, że można ją zamontować praktycznie wszędzie. Dzięki temu stanowi świetną alternatywę dla ogrzewania gazem ziemnym, które wymaga odpowiedniej infrastruktury na danym terenie. Gaz płynny ma sporo cennych właściwości. W porównaniu z rozmaitymi paliwami stałymi ma wyższą kaloryczność, przez co jest wydajniejszy. Świadczy o tym m.in. to, że zawartość jednego zbiornika starcza przeciętnie na pół roku i pozwala nie tylko ogrzać dom, ale także podgrzać wodę oraz zasilić gazowe urządzenia. Poza tym gaz płynny jest czysty i spala się prawie w stu procentach, nie wydzielając przy tym żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Zbiornik z gazem znajduje się na zewnątrz, nie ma więc konieczności przeznaczania odrębnego pomieszczenia służącego do przechowywania paliwa. Warto też wspomnieć o aspekcie ekonomicznym, który w bardzo dużym stopniu wpływa na to, że coraz więcej osób decyduje się na omawiane ogrzewanie gazowe. Koszty założenia instalacji zwracają się stosunkowo szybko.

Zobacz również:  Jak dobrze wybrać projekt przyszłego domu?

Ogrzewanie domu gazem płynnym – o czym trzeba pamiętać?

Kluczową kwestią przekładającą się na skuteczność ogrzewania domu gazem płynnym jest wybór właściwego zbiornika. Musi mieć on pojemność dobrze dobraną pod kątem konkretnych preferencji – na potrzeby indywidualne zwykle wystarczające okazują się nieduże zbiorniki. Na rynku dostępne są zbiorniki naziemne i podziemne. Modele naziemne idealnie nadają się na większe posesje o wysokim poziomie wód gruntowych, a podziemne przeznaczone są na tereny o niskim poziomie wód gruntowych.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści