20 czerwca 2023

Pielęgnacja męskiego zarostu

Czym myć i co stosować na brodę, by była mocna, zdrowa oraz świetnie wyglądała? Niezależnie od tego, czy podoba Ci się długa, czy dokładnie przystrzyżona broda, zawsze powinna być ona gęsta i odpowiednio zadbana. Bardzo szybko widać już na pierwszy rzut oka, który mężczyzna poświęca odrobinę czasu oraz swojej uwagi zarostowi, a który pozostawia go samego sobie. Jeśli chcesz, by Twoja broda była pełna blasku, a włoski zdrowe i mocne, koniecznie musisz poznać tajniki jej pielęgnacji.

Czym i jak myć brodę?

Oczyszczanie skóry twarzy porośniętej włosami, a także samych włosów to obowiązkowy rytuał. Częstotliwość powtarzania go, w dużej mierze uzależniona powinna być od indywidualnych potrzeb. W przypadku cery nadmiernie przetłuszczającej się, a także podczas intensywnych upałów, warto myć swoją brodę każdego dnia. Pytanie: czym to robić? Na pewno nie żelem pod prysznic ani szamponem do włosów. Nie sprawdzi się także klasyczne mydło do rąk. Aby zarost dobrze się wyglądał, był miękki i elegancko odbijał światło, należy korzystać ze specjalnych specyfików. Szampon do brody lub mydło do brody dobrej marki zadba nie tylko o włoski, ale także o skórę twarzy pod nimi. Choć ta część twarzy znajduje się pod ciągłą osłoną, ona również ma swoje potrzeby i wymagania. Należy pamiętać o jej nawilżaniu oraz odżywianiu. Tylko ze zdrowej skóry mogą wyrastać mocne włosy.

Zobacz również:  Reklamacja bez paragonu - czy jest możliwa i kiedy można ją złożyć?

Zwracaj uwagę, by preparat do mycia brody był pozbawiony substancji chemicznych. Wybieraj te o najbardziej naturalnym składzie z zawartością olejków roślinnych, bez SLES, SLS, PEG oraz sztucznych aromatów. Dzięki olejkom taki kosmetyk i tak będzie miał szansę pięknie pachnieć i przekazywać ten zapach zarostowi.

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne brody

Każdorazowo po myciu wcieraj w zarost olejek do brody. To produkt, który nawilży ją, zmiękczy, nada jej pięknego blasku, podkreśli kolor i sprawi, że będzie się prezentowała naprawdę szykownie. Niektóre oleje dodawane do takiego specyfiku wykazują właściwości wzmacniające włos. Dzięki temu staje się on mocny, odporny na działanie czynników zewnętrznych, nie kruszy się, ani nie rozdwaja. Znacznie łatwiej wówczas zapuścić brodę. Jeżeli bowiem wydaje Ci się, że Twoja broda przestała rosnąć, prawdopodobnie jest to efekt właśnie wykruszania się włosków.

Zobacz również:  Jak podejmować świadome decyzje dotyczące mięsa ekologicznego?

Kolejnym istotnym elementem zabiegów zadbanego brodacza jest masaż skóry i szczotkowanie. Zakup szczotkę do brody, która umożliwi Ci wykonywanie przyjemnego masażu skóry. Możesz również przeprowadzać go samodzielnie własnymi dłońmi, lecz pamiętaj, że muszą być czyste. Unikaj dotykania, gładzenia zarostu w ciągu dnia, bo zostawiasz na nim pot z dłoni i wszelkie zabrudzenia, które się na nich znajdują. Masaż skóry twarzy pobudzi krążenie, pomoże dotlenić każdą jej komórkę i odżywić, co ma niebagatelny wpływ na kondycję zarostu.

Aby Twoja broda prezentowała się naprawdę dobrze, poza pielęgnacją musisz zadbać o swoje ciało i umysł. Podobnie jak włosy na głowie, te na twarzy również wymagają zbilansowanej diety, doskonałego nawodnienia organizmu, a stres i nałogi szybko będą się na nich odbijać.

Artykuł sponsorowany.

Powiązane treści