2 października 2022

Drożdże na włosy – jak pić drożdże?

Picie drożdży – dlaczego warto?

Picie drożdży przynosi wiele korzyści dla organizmu. Z obecnych obserwacji wynika, że picie drożdży pomaga na:

  • funkcjonowanie układu odpornościowego
  • biegunkę
  • nastrój
  • osłabienie trądziku
  • porost włosów

Picie drożdży na włosy

Mnóstwo kobiet stosuje drożdże na porost włosów. Warto przekonać się na własnej skórze, że jest to świetny sposób na zdrowe włosy. Głównym budulcem włosów jest keratyna, która do syntezy potrzebuje witaminy B. Jeśli tego budulca jest zbyt mało w organizmie, włosy robią się kruche, oraz słabe. Obok funkcji budulcowych, picie drożdży na porost włosów również będzie świetnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz przygotować drożdże do picia na włosy skorzystaj z przepisu. Potrzebujesz 30 gram świeżych drożdży, oraz szklankę wody. Po wymieszaniu składników, oraz po przestudzeniu mikstury możesz ją pić.

Drożdże – jak pić?

Dla zachowania najlepszych efektów pij drożdże codziennie przez miesiąc, po czym zrób sobie przerwę na tydzień, lub miesiąc. Warto wiedzieć, że napój drożdżowy nie jest smaczny. Kiedy nie będziesz wstanie wypić całej szklanki napoju składającego się tylko i wyłącznie z drożdży oraz wody, możesz dodać miód, cukier, albo mleko. W ten sposób łatwo nie zrezygnujesz ze swojego postanowienia odnośnie regularnego picia drożdży. Korzystając z kuracji regularnie, oraz wprowadzając przerwy zapewnisz sobie najlepsze efekty.

Zobacz również:  Woda ryżowa jako sposób na piękne włosy

Jak często pić drożdże?

Nie ma wskazań odnośnie tego, jak często pić drożdże, oraz ile czasu powinna trwać kuracja na włosy. Przyjęło się, że drożdże można pić raz dziennie, ale tylko przez kilka tygodni. Czas kuracji maksymalnie może wynosić półtora miesiąca. W innym wypadku mogą wystąpić skutki uboczne przyjmowania napoju. Te z kolei bywają różne. Należą do nich zakażenia drożdżakowe, wynikające ze złego przygotowania napoju. Wzdęcia, dyskomfort z powodu przewodu pokarmowego, czy migreny to również skutki uboczne przyjmowania napoju drożdżowego zbyt długo. Pamiętaj jednak, że nasze możliwości do przyjmowania tego typu napojów są różne, jeśli zauważysz bóle brzucha, lub nudności zrób koniecznie przerwę. Skontroluj po odstawieniu napoju czy dolegliwości ustąpiły.

Zobacz również:  Kawa jako naturalny kosmetyk. Jak działa kofeina w kosmetykach?

Włosy po drożdżach – efekty

Już po pierwszych tygodniach stosowania kuracji napojem drożdżowym zauważysz, że Twoje włosy wyglądają na zdrowsze, są mocniejsze, oraz bardziej błyszczące. Dzięki aminokwasom z grupy B, które to drożdże posiadają zachowywana jest dobra kondycja włosów i skóry. Regularne stosowanie kuracji poprawia gęstość włosów, głównie poprzez wzmocnienie cebulek, a także ich pobudzenie. Jeśli Twoje włosy są kruche, łamliwe, oraz nie mają blasku- spróbuj powyższego przepisu na napój drożdżowy. Pijąc go regularnie zadbasz o włosy, oraz skórę. Drożdże są również świetnym wsparciem na wypadanie włosów. Pomogą również na przyspieszenie ich porostu. Zalet kuracji jest wiele, pamiętaj jednak, aby trwała ona maksymalnie miesiąc.

Powiązane treści