2 października 2022

Woda ryżowa jako sposób na piękne włosy

Ryż to przede wszystkim podstawa diety, ale posiada też właściwości kosmetyczne! Woda ryżowa na włosy to absolutny hit ostatnich miesięcy. Nic dziwnego – po jej użyciu włosy stają się miękkie, jedwabiste i pełne blasku!

Woda ryżowa jest bardzo prosta do samodzielnego wykonania w domu. Jej zaletą jest to, że nie trzeba specjalnie przeznaczać ryżu na jej produkcję, lecz powstaje jako produkt uboczny podczas jego gotowania. Do wody przechodzi skrobia, która jest bogata w składniki odżywcze. Zawiera nawet przeciwutleniacze, które pomagają w dokładnym oczyszczeniu skóry głowy.

Woda ryżowa i porost włosów

Woda ryżowa znacząco przyspiesza wzrost włosów, dzięki swojemu bogactwu w takie składniki jak witamina C, witaminy z grupy B, potas, magnez, selen, fosfor i aminokwasy.

Jak przygotować wodę ryżową

Etapy przygotowania ryżowej płukanki

  • Przygotować 1/2 szklanki ryżu
  • Dobrze opłukać
  • Włożyć do miski z 3 szklankami wody
  • Moczyć przez ponad 30 minut
  • Odcedzić do nowej miski, słoika lub butelki z rozpylaczem
Zobacz również:  Dieta cytrynowa najlepsza na odchudzanie? - Efekty kuracji

Można też pójść o krok dalej i przygotować fermentowaną wodę ryżową, która przynosi jeszcze lepsze efekty, niż zwykła woda. Jednak w tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że nie ma ona najprzyjemniejszego zapachu na świecie, co może odrzucać wiele osób oraz trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Aby wykonać fermentowaną wodę ryżową należy umieścić ją w słoiku, zakręcić i trzymać tak przez kilka dni. O gotowości do użycia będzie świadczył lekko kwaśny zapach, wtedy woda jest gotowa do użycia.

Jeśli nie chcesz dodawać dodatkowego kroku do swojej rutyny lub nie masz czasu na samodzielne przygotowanie wody ryżowej, istnieje wiele produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają wodę ryżową, olej z ryżu na włosy lub inne składniki o działaniu wzmacniającym i nabłyszczającym. Warto przetestować różne opcje i wybrać ten produkt, który przynosi najlepsze rezultaty.

Jak nakładać wodę ryżową na włosy?

Po przygotowaniu wody ryżowej można używać jej jako płukanki w codziennej pielęgnacji włosów. Wystarczy zabrać ze sobą pod prysznic słoik lub butelkę ze spryskiwaczem i nałożyć na włosy po uprzednim umyciu i odżywieniu. Warto przy tym wykonać masaż skóry głowy, który pobudzi cebulki włosów do wzrostu. Wodę na włosach należy pozostawić na około 20 minut, a następnie spłukać. W tym czasie wszystkie najważniejsze składniki wnikną w głąb włosa, ale nie dojdzie do przeproteinowania.

Zobacz również:  Czy dieta ośmiogodzinna jest skuteczna i przyniesie oczekiwany spadek wagi?

W jaki sposób można przesadzić z wodą ryżową?

Z wodą ryżową można przesadzić w przypadku zbyt długiego przetrzymywania jej na głowie. Ale spokojnie! Dzieje się tak tylko wtedy, jeśli czas trzymania płukanki wynosi więcej, niż 18 godzin. Oznacza to, że wodę można nakładać na całą noc, ale należy pamiętać o spłukaniu jej kolejnego dnia. W innym razie mogą zacząć rozwijać się bakterie, a to spowoduje problemy z łuszczącym i swędzącym skalpem.

Powiązane treści