30 grudnia 2022

Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową?

W 1991 roku powstała pierwsza strona internetowa, a po roku było ich zaledwie dziewięć. Obecnie to około 2 miliardów! Blogi, poradniki, portale informacyjne, ale także strony firm i przedsiębiorstw, czy sklepy internetowe. Jednak od czego powinieneś zacząć, jeśli chcesz, aby Twoja witryna cieszyła się powodzeniem i była chętnie odwiedzana?

Jak Cię widzą, tak Cię oceniają

Każdy, kto regularnie korzysta z internetu doskonale wie, że na jakość strony wpływa zarówno jej funkcjonalność, jak i aspekt wizualny. Nawet najbardziej praktyczna witryna straci na popularności, jeśli będzie nieestetycznie wykonana. Dlatego w Domeny.pl oferujemy naszym klientom prosty i intuicyjny w obsłudze kreator stron Webster+. Nie musisz się znać na programowaniu, żeby stworzyć barwną i świetnie wyglądającą stronę, która równocześnie będzie przyciągać bogactwem funkcji. Jak wygląda to w praktyce?

Zalety kreatora Webster+

Kreator Webster+ to nie tylko prostota obsługi, ale też mnóstwo innych zalet takich, jak:

  • elastyczność – do wyboru jest ogromna ilość szablonów i czcionek. Użytkownik może również zastosować własny kod HTML, JavaScript, czy CSS,
  • gotowe rozwiązania – pakiet obejmuje ponad 40 aplikacji, wybór układów strony oraz funkcje specjalne (np. możliwość instalacji Google Analytics). Dostępna jest też duża baza bezpłatnych zdjęć,
  • kreator logotypów – umożliwia stworzenie własnego logo przy wykorzystaniu różnorodnych wzorów, rodzajów czcionki, tekstów, kolorów i elementów graficznych.
Zobacz również:  Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie MES?

Dodatkowo kreator pozwala na stworzenie wersji mobilnej strony. Witrynę można zoptymalizować pod wyszukiwarki dzięki dostosowaniu nagłówków, opisów i tytułów lub edycję pliku robots.txt. Kreator pomaga również przy instalacji skryptów narzędzi analitycznych m.in. Google Tag Manager czy Facebook Pixel.

Na koniec możesz też dodać wtyczki społecznościowe – zarówno Facebooka, jak i Instagram, YouTube i inne, a także służące do rozmów na żywo (live chat od Tawk.to lub Smartsupp).

Znajdź swoje miejsce w sieci

Jeżeli wcześniej chciałbyś przekonać się, czy nasz kreator Ci odpowiada to na Domeny.pl znajdziesz wersję próbną. A co, kiedy strona jest już gotowa? Wtedy czas na wybór hostingu. W zależności od potrzeb możesz wybrać hosting wirtualny, czy serwer VPS w których współdzielisz zasoby z innymi użytkownikami lub też serwer dedykowany. W tym ostatnim przypadku cała przestrzeń dysku, pamięć RAM oraz moc procesora są tylko do Twojej dyspozycji.

Zobacz również:  Jak skutecznie i bezproblemowo przeprowadzić sukcesję w firmie?

Na Domeny.pl możesz też zarejestrować nazwę domeny wraz z odpowiednim rozszerzeniem czy wykupić certyfikat SSL. Sprawdź co jeszcze mamy do zaoferowania!

Artykuł przygotowany przez stronę partnerską.

Powiązane treści