3 października 2022

Jak wyszczuplić twarz? Sprawdzone sposoby

Co zrobić, kiedy zbyt gruba twarz niweczy efekty długotrwałej diety? Jeśli pomimo utraty kilogramów i ogólnie szczupłej sylwetki, twarz w dalszym ciągu wydaje się zdecydowanie zbyt pełna, można spróbować wykorzystać jeden ze sprawdzonych trików na wyszczuplanie twarzy.

Z czego wynika problem zbyt grubej twarzy?

Wiele osób, pomimo wprowadzenia radykalnych zmian w swojej diecie, zdrowego stylu życia i osiągnięcia wymarzonej sylwetki, w dalszym ciągu ma problem z twarzą. Zbyt gruba twarz może być spowodowana kilkoma czynnikami, z których do najważniejszych należą obrzęki oraz uwarunkowania genetyczne do gromadzenia większej ilość tkanki tłuszczowej w okolicach policzków.  Niezależnie od przyczyny problemu, zbyt pełną twarz można skutecznie wyszczuplić.

Jak wyszczuplić twarz za pomocą makijażu?

Odpowiedzią na pytanie o to, jak wyszczuplić twarz, może być właściwie wykonany makijaż twarzy. Oczywiście, efekt nie będzie polegał na rzeczywistej zmianie konturu twarzy, jednak optycznie pozwoli na zmianę jej proporcji i widoczne wysmuklenie. W jaki sposób to zrobić? Przyda się produkt do konturowania, o dwa tony ciemniejszy od stosowanego na co dzień podkładu. Dzięki konturowaniu, twarz stanie się dużo bardziej pociągła.

Zobacz również:  Czy powinno się pić kawę na czczo?

Konturowanie krok po kroku:

  1. Nałóż produkt do konturowania na podbródek, na środek czoła, płatki nosa oraz na linii od środka brody do obu kości policzkowych.
  2. Produkt rozcieraj miękkim pędzlem lub gąbką, następnie rozblenduj ze zwykle używanym podkładem.
  3. Pod oczami oraz na czubek nosa nałóż nieco rozświetlacza – twarz stanie się szczuplejsza i dużo bardziej promienna.

Jak odchudzić twarz stosując masaże?

Jak odchudzić twarz, jeśli problem spowodowany jest z gromadzeniem się płynów w tkance podskórnej? Słabe mikrokrążenie i obrzęki mogą być kwestią dziedziczną lub wynikać z różnorodnych problemów zdrowotnych, niezależnie od masy ciała. Można sobie jednak pomóc, stosując masaż twarzy. Warto wykorzystać do tego celu specjalne rollery kosmetyczne. Masaż będzie skuteczniejszy, jeśli przez użyciem, rolkę schłodzi się w lodówce. Można również podczas zabiegu użyć jednocześnie kremu lub serum liftingującego, które napina i uelastycznia skórę, pozwalając na wymodelowanie konturu twarzy.

Zobacz również:  Drożdże na włosy - jak pić drożdże?

Chirurgiczne wyszczuplanie twarzy

Co jednak zrobić, jeśli twarz pozostaje zdecydowanie zbyt pełna, ponieważ poduszka Bichata wypełniona jest tkanką tłuszczową w zbyt dużej ilości? Poduszeczki Bichata to część policzka, w której naturalnie gromadzi się tkanka tłuszczowa. U niektórych osób są one zdecydowanie zbyt pełne, a do tego nie poddają się zwykłym metodom odchudzania. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być chirurgiczne wyszczuplanie twarzy. Podczas zabiegu, chirurg plastyczny wykonuje niewielkie nacięcia po wewnętrznej stronie policzka i usuwa nadmiar tłuszczu.

Najlepsze efekty wyszczuplenia twarzy, zarówno faktyczne, jak i wizualne, można osiągnąć łącząc ze sobą różne metody – makijaż, masaże, odpowiednią pielęgnację skóry, a w ostateczności również zabiegi medycyny estetycznej.

Powiązane treści