24 lipca 2023

Jaką farbę zastosować na włosy zniszczone?

Pozbawione objętości, sprężystości, przesuszone, łamliwe i wypadające włosy źle znoszą farbowanie, związane z naruszeniem struktury poszczególnych kosmyków. Jest jednak sposób na to, by przeprowadzić koloryzację w domu bez wyraźnego osłabienia włosów zniszczonych. Wybierz produkt, który nie tylko barwi, ale odżywia włosy już w trakcie farbowania.

Farby do włosów – jaki jest wybór?

Pośród szeroko dostępnych kosmetyków do koloryzacji włosów znajdują się produkty, zapewniające trwały i zmywalny efekt. Dla osób, które poszukują silnych właściwości kryjących w wyniku koloryzacji powstały trwałe produkty, utrzymujące się do ośmiu tygodni. Tego typu farby wnikają w strukturę włosów. W ofercie producentów znajdują się ponadto farby do włosów o znacznie krótszej trwałości, które cechują się zmywalnym efektem. Dzięki nim kolor utrzymuje się na włosach, nie wnikając do wnętrza. Koloryzacja trwała jest bardziej odpowiednia dla zdrowych włosów, natomiast delikatniejsze produkty sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na subtelnej zmianie koloru i nie wymagają trwałości. Jak znaleźć bezpieczne farby do włosów, które odżywiają? Jeśli zależy Ci na trwałości koloryzacji przy jednoczesnej dbałości o kondycję włosów rozwiązaniem może okazać się produkt, odżywiający włosy nie tylko po koloryzacji, ale już w trakcie farbowania.

Zobacz również:  Samoopalacz do twarzy i ciała – czym kierować się przy wyborze?

Co powinna zawierać farba do włosów, która zadba o ich kondycję?

Trwała farba, której efekt stosowania wiąże się z wyraźnym, lśniącym kolorem, utrzymującym się do dwóch miesięcy może być stosowana na włosy, wymagające odżywienia. Jeżeli poszukujesz produktu, który pokryje siwe włosy, wyraźne odrosty oraz zapewni Ci doskonały, lśniący efekt wizualny fryzury wybierz farbę do włosów, zawierającą aż 60% naturalnych olejków. Wyjątkowy skład produktu, który cechuje innowacyjne zastosowanie olejków w kremie koloryzującym i w odżywce po farbowaniu pozwala na bezpieczne użycie produktu nawet na zniszczonych, zmatowionych, szorstkich włosach. Oprócz zmiany koloru zadba o strukturę włosów, dogłębnie je nawilżając i odżywiając. W ten sposób po zabiegu domowej koloryzacji odczujesz wyraźną poprawę kondycji włosów, którą musisz utrzymywać i pogłębiać. Regularna pielęgnacja, olejowanie i unikanie obciążającej stylizacji pozwoli Ci odbudować strukturę włosów.

Jak przeprowadzić domową koloryzację bezpiecznie dla pasm?

Przed koloryzacją na włosach powinno zebrać się sebum, które na moment przed aplikacją farby rozprowadź na włosach. Czesanie pozwoli na łatwiejszą aplikację, a włosy zyskają warstwę ochronną. Zwróć uwagę na instrukcję, która określa sposób nakładania farby: na suche lub mokre włosy. Przestrzegaj czasu trzymania produktu na włosach, a dwie doby przed koloryzacją przetestuj na skórze za uchem, czy produkt nie wywołuje u Ciebie uczuleń.

Zobacz również:  Dieta cytrynowa najlepsza na odchudzanie? - Efekty kuracji

W jaki sposób utrwalić efekt pielęgnującej koloryzacji na włosach?

Po farbowaniu dbasz o utrzymanie się koloru, jednak nie tylko ta kwestia powinna być dla Ciebie istotna. Zachowaj zdrowie włosów i odbuduj uszkodzone pasma. Jeśli końcówki są bardzo zniszczone, warto je podciąć i regularnie odżywiać serum lub maską regenerującą. Odbudowanie uszkodzonej struktury włosów może potrwać, jednak w efekcie zyskasz gładkie, sprężyste, świetnie układające się, widocznie odżywione włosy, które staną się Twoją ozdobą. Stosuj produkty silnie regenerujące oraz utrwalające kolor włosów farbowanych. Postaw na wysoką jakość i naturalne składniki.

Wpis gościnny.

Powiązane treści