22 maja 2022

Jaki kolor sukienki na komunię wybrać?

Nie da się ukryć, że pierwsza komunia święta jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o pociechę, która zapraszana jest do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Chodzi tu również o rodziców i gości, którzy również maja ciężki orzech di zgryzienia. W szczególności można wymienić tu panie, które z determinacja będą poszukiwać idealnej kreacji. Wobec tego jaki  kolor sukienki na komunię warto wybrać, by świetnie się zaprezentować?

Jaki kolor sukienki na komunię warto wybrać?

Pierwsza Komunia święta to z pewnością jedna z bardziej wyjątkowych okazji. Czy to jednak oznacza, że panie podczas tworzenia stylizacji będą mogły dać się ponieść kreatywności? Nie do końca tak jest. W dalszym ciągu obowiązuje panie dress code, którego należy przestrzegać. Wobec tego jaki kolor sukienki na komunię? Otóż najlepiej sprawdza się:

  • sukienki w kolorze beżowym 
  • sukienki w kolorze białym 
  • sukienki w odcieniach pastelowych – pudrowy róż i błękit 
  • sukienki w klasycznym, czarnym kolorze 
Zobacz również:  Czy powinno się pić kawę na czczo?

Powyższe kolory sukienek są dość uniwersalne i bezpieczne. Panie zastanawiając się jaki kolor sukienki na komunię wybrać, powinny również uwzględnić te kolory w których czują się najlepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć sukienkę w kolorze czerwonym, jednak trzeba będzie okrasić ją niezwykle stonowanymi dodatkami. Przyjęcie komunijne jest bez wątpienia okazją do zaprezentowania wyjątkowej kreacji. Trzeba jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to dość oficjalna ceremonia, a co za tym idzie trzeba odpowiednio dopasować kolor kreacji.

Jaki fason sukienki na komunię wybrać?

Skoro wiemy już jaki kolor sukienki na komunię wybrać, warto się również zastanowić nad fasonem. Otóż warto odrzucić modele koktajlowe i zbyt krótkie. Na okazję jaką jest komunia sprawdza się najlepiej proste, ołówkowe kroje. Ważne jest także, by fason sukienki był idealnie dopasowany do sylwetki. Panie o piękniejszych kształtach powinny unikać modeli zbyt obcisłych i dopasowanych. W ich przypadku o wiele lepiej sprawdza się sukienki oversize lub z dopasowaną góra i luźniejszym dołem. Z kolei panie o talii osy mogą dowolnie wybierać spośród modeli obcisłych. Ciekawa propozycję mogą stanowić również sukienki maxi. Nie można zapomnieć o skomponowaniu odpowiednich dodatków. To właśnie one znacznie ożywia stylizację i nadadzą jej absolutnie wyjątkowego charakteru. Odpowiednie buty, torebka i biżuteria sprawia, że każda komunijna sukienka będzie prezentować się absolutnie wyjątkowo i niepowtarzalnie. Warto więc o tym pamiętać.

Zobacz również:  Onycholiza paznokci - objawy, rozpoznanie, leczenie

Powiązane treści