1 grudnia 2022

Monitor gamingowy 144 Hz — czy to najlepsze urządzenia do gier?

Komponowanie wydajnego PC do gamingu jest czasochłonne i wymaga inwestycji w najlepsze komponenty. Ale żaden najlepszy komputer nie da Ci świetnych wrażeń, jeśli jest wyposażony w przestarzały monitor. Może warto zdecydować się na monitor gamingowy 144 Hz? Jakie są jego główne zalety i czy faktycznie zauważysz dużą różnicę podczas grania? Przyjrzyjmy się jednym z najpopularniejszych typów monitorów dla graczy.

Częstotliwość odświeżania obrazu — poznaj 144 Hz!

Prawdopodobnie każdy gracz jest świadomy, jak istotną rolę odgrywa częstotliwość odświeżania obrazu LCD w monitorach gamingowych. To właśnie od niej zależy, czy zawartość ekranu nadąża za akcją i ruchami gracza, czy też jego przeciwników. Odgrywa zatem ogromną rolę nie tylko w przyjemności z grania, ale również w przypadku osiągania jak najlepszych wyników podczas rywalizacji. Wszystko dlatego, że dokładniejsze i płynniejsze wyświetlanie obrazu pomaga precyzyjnie celować, co jest bardzo ważne np. w strzelankach.

Zobacz również:  W jakim wieku dziewczynka powinna przestać bawić się lalkami?

Dobry monitor gamingowy — czy to właśnie monitor 144 Hz?

Przy wyborze monitora gamingowego musisz wziąć pod uwagę wiele elementów — również to, jakie podzespoły posiada Twój komputer. Sprawa nie jest prosta, ale przy dobrych komponentach gamingowy monitor 144 Hz pomoże Ci przenieść wrażenia wizualne podczas grania na jeszcze wyższy poziom. Co więcej, jeżeli do tej pory korzystałeś z monitorów, które oferują nie więcej niż 60 FPS, ogromną różnicę zobaczysz już gołym okiem. Wszystko, dlatego, że gamingowy monitor 144 Hz wyświetla ponad 2 razy więcej klatek w ciągu jednej sekundy. To zdecydowanie fantastyczny wybór dla graczy na wszystkich poziomach zaawansowania. .

Jaki monitor 144 Hz do strzelanek, a jaki do gier?

Przyjrzyjmy się jeszcze przekątnej ekranu w odniesieniu do typów najpopularniejszych gatunków gier. W ofercie znajdziesz monitory 144 Hz od 19” aż nawet do 34” cali. Monitory dla graczy 144 Hz są spotykane najczęściej w dwóch wariantach: 16:9 oraz 21:9. Format 16:9, czyli najpopularniejszy, to świetny wybór do strzelanek, gier akcji i przygodowych, bo zapewniają dobry stosunek widoczności pola akcji do szczegółowości obrazu.

Zobacz również:  Hagi Łagi – na czym polega jego fenomen?

Podsumowanie

Zależy Ci na maksymalnie precyzyjnym, dynamicznym i wydajnym obrazie bez efektu smużenia? Wybierz monitor gamingowy 144 Hz. To chętnie wybierane i często polecane monitory, które zachwycają płynnością obrazu. Różnicę w jakości wyświetlanego obrazu widać już na pierwszy rzut oka, szczególnie jeśli przesiadasz się z monitora o mniejszej liczbie Hz. Zdecydowanie jest to jeden z najlepszych monitorów, który może sobie sprawić gracz, aby odczuć jak najwięcej frajdy z grania w najnowsze pozycje.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści