28 marca 2023

5 faktów o polisach turystycznych, które warto znać

Podróże to dla wielu osób źródło wspaniałych wrażeń i niezapomnianych przygód. Jednak niezależnie od celu czy miejsca podróży, warto pamiętać o zabezpieczeniu finansowym w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Coraz więcej osób uważa, że polisa turystyczna to niezbędny element każdego wyjazdu. Takie rozwiązanie zapewnia ochronę, której głównym celem jest zminimalizowanie kosztów związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami, np. chorobami, wypadkami czy utratą bagażu. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat polis turystycznych.

1. Różne zakresy ochrony polisy turystycznej

Na rynku nie ma jednej, uniwersalnej polisy turystycznej. Dostępne rozwiązania różnią się m.in. zakresem ochrony. Dlatego przed zakupem dokładnie zapoznaj się z ofertą i porównaj poszczególne rodzaje ubezpieczeń, aby wybrać te najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb. Sprawdź zakres ochrony, który gwarantuje polisa turystyczna (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/) – podstawowy powinien obejmować zwrot kosztów leczenia, utraty bagażu, NNW czy transportu medycznego. Jeśli podczas wyjazdu planujesz aktywności sportowe, warto rozszerzyć podstawowy wariant ubezpieczenia.

Zobacz również:  Turystyka w USA - lepiej wyrobić ESTA czy wizę?

2. Czas trwania ochrony dostosowany do potrzeb

Polisa turystyczna może być wykupiona na określony czas, czyli na przykład na tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc. Możesz również zdecydować się na ubezpieczenie całoroczne, które będzie obejmowało wszystkie wyjazdy zagraniczne przez najbliższe 365 dni. Przy wyborze czasu trwania polisy zastanów się nad tym, ile podróży planujesz w najbliższym czasie i jak długo będą one trwały. Być może opcja multi-trip będzie korzystniejszym rozwiązaniem, niż wykupywanie za każdym razem nowej polisy.

3. Szybka reakcja i niezbędne dokumenty

Wiesz pewnie, że polisa turystyczna może zostać wypłacona tylko wtedy, gdy wystąpią zdarzenia określone w warunkach umowy. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z zawartymi tam informacjami i wiedzieć, w jakich sytuacjach udzielone zostanie wsparcie finansowe. W przypadku zaistnienia szkody, należy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem i zgłosić jej powstanie. Pamiętaj, że często wymagane jest przedstawienie dokumentów potwierdzających dane zdarzenie, takich jak np. raport policyjny w przypadku kradzieży bagażu.

Zobacz również:  Wady i zalety wyjazdów na ferie zimowe

4. Korzystny zakup online

Polisy turystyczne można kupić nie tylko u ubezpieczycieli podróży, ale również w biurach podróży czy na lotniskach. Trzeba jednak pamiętać, że taki zakup może być mniej korzystny pod względem cenowym, dlatego warto porównać oferty różnych dostawców. Dziś często najtańszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup polisy online bezpośrednio u ubezpieczyciela.

5. Zakres geograficzny ochrony

Przed wyborem polisy turystycznej zwróć uwagę na zakres geograficzny, który obejmuje ubezpieczenie. W zależności od oferty, ochrona może działać np. tylko w krajach Europy lub na konkretnych kontynentach. Jeśli planujesz egzotyczne wakacje, upewnij się, czy Twoja destynacja jest uwzględniona w umowie ubezpieczeniowej.

Treść promocyjna.

Powiązane treści