18 maja 2023

Brazylia to nie tylko karnawał w Rio! Z czego jeszcze słynie?

Brazylia nierozłącznie kojarzy się z kolorowym karnawałowym pochodem w Rio de Janeiro i figurą Chrystusa górującą nad miastem. Czy wiesz, że od niedawna możesz wybrać się na wakacje w Brazylii? Zanim polecisz, by wypocząć na tamtejszych plażach, sprawdź, z czego jeszcze słynie ten kraj i które miejsca po prostu trzeba zobaczyć.

Z czego słynie Brazylia?

Brazylia jest słynną na całym świecie światową stolicą karnawału i piłki nożnej. Narodziła się tu bossa nova, samba i wiele innych stylów muzycznych. Co roku turyści z całego świata zjeżdżają do Rio de Janeiro, aby podziwiać roztańczone w rytmie samby, kolorowe korowody karnawałowej parady.

Brazylia to także piękne plaże. Właśnie w Rio de Janeiro znajduje się słynna Copacabana – piękna, piaszczysta, jedna z najpopularniejszych plaż świata. Kraj posiada też bogatą historię i ciekawą kulturę, która łączy w sobie wpływy europejskie, indiańskie i afrykańskie. To widoczne jest także w lokalnej kuchni, która oferuje wiele pysznych dań, w których dominują typowe dla kontynentu amerykańskiego fasola, ryż czy kakao.

To także kraj, który oferuje piękne krajobrazy, dziewiczą naturę Amazonii i niesamowite wodospady Iguaçu. Są tu także tętniące życiem miasta, które oczarowują swoim niepowtarzalnym charakterem i zachwycające Wybrzeże Kokosowe – wakacyjna perełka na mapie Brazylii z długimi plażami, strzelistymi palmami i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

Od niedawna do tego wyjątkowego kraju możesz polecieć na wakacje z polskim biurem podróży. Oferty wakacyjnych wyjazdów do Brazylii znajdziesz w ITACE.

Atrakcje Brazylii – co zobaczyć?

Brazylia to piąty pod względem powierzchni kraj świata i kryje wiele przepięknych miejsc, dlatego podczas wakacji w tym kraju na pewno nie będziesz się nudzić. Najpopularniejszym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro. To miasto pełne zaskakujących różnic, gdzie kontrastują ze sobą luksusowe hotele i wielkie biurowce wyrastające w sąsiedztwie małych, prowizorycznych domków, dzika natura i lasy tropikalne porastające wzgórza łagodnie schodzą ku oceanowi, gdzie na piaszczystych plażach tętnią rytmy samby. Nad miastem góruje pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela, który stoi na górze Corcovado. Stąd też rozciąga się wspaniały widok na miasto i jedną z najsłynniejszych plaż świata – Copacabanę.

Zobacz również:  Wady i zalety wyjazdów na ferie zimowe

Będąc w Brazylii na urlopie, odwiedź wioskę Morro de São Paulo położoną na wyspie Tinharé, kolonialne miasto Cachoeira z klimatycznymi uliczkami i zabytkowymi budynkami oraz Rezerwat Przyrody Sapiranga z egzotycznymi roślinami i wspaniałymi wodospadami. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, nurkować czy uprawiać sporty wodne będą zachwycone Salvadorem. To dawna stolica Brazylii. Leży nad największą zatoką brazylijskiego wybrzeża – Zatoką Wszystkich Świętych. Ta oferuje możliwość wzięcia udziału w rejsach i podziwiania z widt rzędów kolorowych, kolonialnych domów. Panują tu idealne warunki do wind- i kitesurfingu. W pobliżu znajduję się także Banco da Panela – raj dla nurków z wrakami statków z XVIII w. Ci, którzy chcą obcować z naturą, powinni wybrać się do Amazonii, czyli wilgotnego lasu liściastego w dorzeczu Amazonki, który nazywany jest „zielonymi płucami świata”, oraz zobaczyć wodospady Iguaçu na granicy brazylijsko-argentyńskiej. Spadające do rwącej rzeki kaskady wody tworzą przepiękną scenerię i szumiący „koncert”, który słychać podobno nawet z 20 km. W Brazylii znajdują się także największe mokradła świata. Zlokalizowane są w Parku Narodowym Pantanal Matogrossense, w którym zobaczysz dziewiczy krajobraz, kapibary, tapiry, a nawet jaguary.

Zobacz również:  Doba hotelowa - ile trwa?

Brazylia i Wybrzeże Kokosowe

Linia brzegowa Brazylii ma ponad 7 000 km, z których 193 km zajmuje Wybrzeże Kokosowe. Znajduje się na północ od Salvadoru i wyróżnia się gęsto rosnącymi palmami kokosowymi, lasem deszczowym, słodkowodnymi lagunami i wydmami, ale przede wszystkim 6-kilometrową połacią jasnego, mięciutkiego jak mąka piasku. To wspaniałe miejsce to Praia do Forte, nazywana „brazylijską polinezją” jest miejscem i zachwycającą turystów.

Wybrzeże Kokosowe oferuje wiele atrakcji turystycznych i rozrywkę. Słynie przede wszystkim z pięknych plaż, turkusowego oceanu i kolorowych rybek pływających przy tutejszej rafie. Oprócz wspomnianej Praia do Forte, najpopularniejsze plaże tej części Brazylii to Praia do Espelho i Praia de Itacarezinho. Znajduje się tu także doskonała baza hotelowa. Wysokiej klasy obiekty ze SPA oferują wypoczynek i relaks w pięknym otoczeniu.

Ta część Brazylii jest też świetnym miejscem na aktywny wypoczynek. Można tu uprawiać surfing, windsurfing, nurkować, pływać kajakiem, wędkować czy wybrać się na wycieczkę po dżungli.

Wybrzeże Kokosowe to idealne miejsce na wakacje, dla osób, które lubią spędzać czas na plaży, poznawać lokalną kulturę, podziwiać piękne krajobrazy oraz aktywnie wypoczywać.

Treść promocyjna.

Powiązane treści