1 października 2022

Doba hotelowa – ile trwa?

Doba hotelowa może mieć miejsce w różnych porach w zależności od wybranych miejsc noclegowych. Nie ma ogólnie przyjętych norm związanych z tym, w jakich godzinach w każdym hotelu ma trwać doba hotelowa. W związku z tym mogą się one różnić między sobą nawet o kilka godzin, a zazwyczaj ich liczba oscyluje w granicach 18. Wynika to zapewne z kwestii posprzątania pokojów w celu przyjęcia nowych gości.

Dlaczego dobra hotelowa jest tak krótka?

Jeżeli weźmie się pod uwagę to, że do miejsca noclegowego można wejść dopiero najczęściej popołudniu, a wyjść z niego należy już wczesnym rankiem doba hotelowa nie trwa zbyt długo. Po dojechaniu do miasta noclegu wielu turystów chciałoby móc udać się do budynku w celu odpoczynku. Zazwyczaj jest to jednak niemożliwe ze względu na dobę hotelową. Godziny przyjmowania gości są naprawdę różne, ale obecnie często zaczynają się w granicach 14-16.

Ile trwa doba hotelowa?

Doba hotelowa trwa tylko ok. 18 godzin. Wynika to z tego, że po zwolnieniu miejsca w zajmowanych pokojach obsługa sprzątająca musi być gotowa ku temu, by móc posprzątać pomieszczenia na przyjęcie kolejnych gości. Na pewno jest to logicznym wytłumaczeniem tak skróconej doby hotelowej. Nie każdy jednak ma możliwość przeczekania do popołudnia, by móc udać się wtedy do miejsca noclegu. Dodatkowo doba hotelowa bardzo często kończy się już o 10 rano. Zdecydowanie nie sprzyja to wyspaniu się po trudnym dniu, czy spokojnemu delektowaniu się śniadaniem. Z całą pewnością długość trwania nie jest najbardziej zadowalająca.

Zobacz również:  Czy na podstawie morfologii można stwierdzić raka? Wyjaśniamy!

Doba hotelowa – godziny wynajmu pokojów

Wynajem pokojów w wielu miejscach dostępny jest dopiero w godzinach 14/16. W chwili przyjazdu do miasta już w godzinach rannych trzeba samodzielnie zorganizować sobie kilka godzin. Nie ma w tym nic szczególnie skomplikowanego, jeśli ma się zaplanowane konkretne działania związane np. ze zwiedzaniem różnych miejsc wartych uwagi. Problematyczne robi się to w sytuacji, gdy np. chce się popracować, a dostęp do Internetu oraz biurka będzie dostępny dopiero za kilka godzin. Wtedy nie jest to za komfortowa sytuacja dla osoby, która chce działać już od danej chwili, a nie czekać na lepszy moment.

Jak szukać noclegów z długą dobą hotelową?

Strony z przeglądem noclegów do wynajęcia niestety nie ujawniają ich uszeregowania względem godzin przyjęcia oraz wykwaterowania gości hotelowych. Tę sprawę za każdym razem trzeba sprawdzać ręcznie w konkretnym miejscu noclegowym. To wszystko sprawia, iż jest to czasochłonne i żmudne zajęcie. Jest to jednak w obecnych czasach jedyny sposób, dzięki któremu można wybrać nocleg z dobą hotelową, która będzie trwała najdłużej w danym mieście.

Zobacz również:  Dieta cytrynowa najlepsza na odchudzanie? - Efekty kuracji

Doba hotelowa trwa zazwyczaj tylko kilkanaście godzin. Sposobem na jej przedłużenie jest wynajęcie noclegu na kilka dni w jednym miejscu podczas pobytu w mieście. Dzięki temu nie trzeba będzie zwalniać pokoju.

Powiązane treści