29 listopada 2023

Co zrobić żeby woda w basenie była czysta?

Kwas L-askorbinowy to związek powszechnie znany jako witamina C! To biały, krystaliczny proszek, wyróżniający się doskonałą rozpuszczalnością w wodzie. Znajduje szerokie zastosowanie jako składnik w przemyśle i laboratoriach. Wykorzystywany jest w celach ochronnych, badawczych i analitycznych. Jednak to nie wszystkie możliwości wykorzystania tego związku. Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby była czysta woda w basenie – sięgnij po kwas L-askorbinowy!

Czym jest kwas L-askorbinowy i gdzie się go wykorzystuje?

Substancja ta szczególnie znana jest ze swoich właściwości przeciwutleniających! Neutralizuje wolne rodniki i może wpływać opóźniająco na procesy starzenia, zatem jest częstym składnikiem produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry. W przemyśle farmaceutycznym kwas L-askorbinowy wykorzystywany jest jako substancja pomocnicza w produkcji leków, a w dziedzinie chemii jako czynnik redukujący, utleniający i jako katalizator w reakcjach chemicznych.

Zobacz również:  Jak walczyć z bólem kręgosłupa lędźwiowego?

Jedną z rewolucyjnych możliwości zastosowania kwasu L-askorbinowego jest używanie go w celu oczyszczania wody w basenach ogrodowych! Dzięki temu naturalnemu składnikowi możesz skutecznie pozbyć się niechcianych substancji bez konieczności sięgania po agresywne środki chemiczne. To doskonała alternatywa, która okazuje się zdecydowanie mniej szkodliwa! W tym przypadku również wykorzystywane są właściwości antyoksydacyjne kwasu L-askorbinowego i jego zdolność do neutralizowania żelaza. Wodorotlenki żelaza rozpuszczają się, a w efekcie woda basenowa staje się błękitna i przezroczysta. Witamina C występuje w roli reduktora – przechwytuje cząsteczki chloru i eliminuje ich szkodliwe działanie. Następuje zjawisko dechloraminacji, czyli przetworzeniu chloru do nieszkodliwych związków chemicznych. Zazwyczaj wystarczające jest użycie porcji 50-70 mg na 1 m3 wody.

Gdzie kupić witaminę C do basenu?

Co zrobić żeby woda w basenie była krystaliczna? Chcąc uzyskać optymalne efekty, należy sięgać po odczynniki chemiczne pochodzące od zaufanych producentów. Wysoką jakością wyróżnia się kwas askorbinowy do basenu od firmy CristalChem. W sklepie internetowym CristalChem znajdziesz witaminę C w różnych pojemnościach. Produkty są szczelnie zapakowane i starannie zabezpieczone, a także dostarczane do klientów w bezpiecznych warunkach.

Zobacz również:  Czy sok z cytryny pomaga na zgagę?

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści