10 listopada 2022

Pożyczka gotówkowa — na co można ją zużytkować?

Chcesz sfinansować nieprzewidziane wydatki, bieżące koszty lub planowane od dawna cele?

Sięgnij po szybką pożyczkę gotówkową. W artykule wyjaśnimy, na co możesz przeznaczyć pozyskane z niej pieniądze. Podpowiemy również, jak znaleźć tę, która najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.

Pożyczka gotówkowa to znakomity sposób na szybkie i bezpieczne pozyskanie dodatkowej gotówki. Dzięki możliwościom, jakie zapewniają obecnie instytucje finansowe, możesz pożyczyć pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej — bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przed ekranem komputera.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa jest rodzajem umowy pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową (umowa pożyczki gotówkowej). Zgodnie z jej zapisami pożyczkodawca udostępnia pożyczkobiorcy określoną kwotę pieniędzy. Obowiązkiem pożyczkobiorcy jest natomiast spłata rat (wraz z odsetkami) we wskazanych w harmonogramie spłat terminach. W zależności od parametrów konkretnej pożyczki i zdolności kredytowej wnioskującego maksymalne kwoty finansowania wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Spłata odbywa się w miesięcznych ratach — nawet przez kilka lat.

Kto może dostać pożyczkę gotówkową?

Pożyczkodawcy udzielający pożyczek gotówkowych nie stawiają wnioskującym wygórowanych wymagań. Dodatkowe środki może otrzymać osoba, która ukończyła 18 r.ż., posiada dowód osobisty, numer PESEL i pełną zdolność do czynności prawnych. Niezbędnym warunkiem jest także wypełnienie wniosku pożyczkowego oraz posiadanie wymaganej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej, czyli zdolności do terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Zobacz również:  Obligacje – co to takiego, czym się wyróżniają?

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki gotówkowej?

Pożyczka gotówkowa umożliwia pozyskanie dodatkowych środków finansowych na dowolny cel. Może być to np. remont mieszkania, kupno samochodu, wakacyjny wyjazd w tropiki, sfinansowanie kosztownego zabiegu medycznego. W przeciwieństwie do kredytów celowych (np. kredytu samochodowego czy hipotecznego), w momencie składania wniosku nie musisz informować pożyczkodawcy, na co przeznaczysz pieniądze. Jeśli po otrzymaniu dodatkowych środków zmienisz swoje plany, z powodzeniem możesz spożytkować je w inny sposób.

Ograniczenie formalności do niezbędnego minimum pozwala pozyskać dodatkowe środki stosunkowo szybko — nawet w ciągu kilkunastu godzin od momentu złożenia wniosku. Dzięki temu pożyczka gotówkowa często służy finansowaniu nie tylko bieżących, ale także nieprzewidzianych wydatków.

Jak znaleźć szytą na miarę pożyczkę gotówkową?

Aby pożyczka gotówkowa nie obciążyła portfela i precyzyjnie odpowiedziała na Twoje potrzeby, nie sięgają po „pierwszą lepszą”. Zanim złożysz wniosek pożyczkowy, porównaj dostępne na rynku propozycje. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • dostępne kwoty. Jeśli chcesz pożyczyć sporą sumę, pierwszym krokiem powinno być wybranie instytucji finansowych, które zaoferują Ci tyle pieniędzy, ile potrzebujesz;
  • maksymalny okres spłaty. Dłuższy okres spłaty to nie tylko niższa rata, ale także wyższy całkowity koszt pożyczki. Zanim zdecydujesz, przez ile miesięcy chcesz spłacać zobowiązanie, skorzystaj z kalkulatora pożyczki gotówkowej i porównaj koszty przy odmiennych parametrach;
  • Zwłaszcza dziś, kiedy stopy procentowe są bardzo wysokie, warto poszukać produktu, który jak najmniej obciąży portfel. Analizując wysokość kosztów, zwróć uwagę jednak nie na oprocentowanie, lecz na RRSO. To właśnie ono zawiera w sobie wszystkie koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy. Jest więc najlepszym wyznacznikiem całkowitego kosztu finansowania;
  • dodatkowe udogodnienia. Możliwość złożenia wniosku przez internet, możliwość spłaty pierwszej raty 60 dni po podpisaniu umowy, wstępna informacja kredytowa nawet w ciągu 15 minut od złożenia wniosku — dodatkowe atrakcyjne udogodnienia będą znakomitym dodatkiem do niskiego RRSO i minimalnej ilości formalności.
Zobacz również:  Gdzie można znaleźć aktualności na temat polskiej giełdy?

Pożyczka gotówkowa to uniwersalny produkt finansowy, który pomoże pokryć wydatki, za które nie chcesz lub nie możesz zapłacić z bieżących środków. Wybrana w przemyślany, racjonalny sposób nie obciąży domowego budżetu i pozwoli realizować plany i cele.

Źródło:
https://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczki-gotowkowe—na-co-uwazac-czym-sie,159,0,2413727.html

Artykuł gościnny

Powiązane treści