28 listopada 2023

Co musisz wiedzieć o obstawianiu u bukmachera?

Dla wielu osób obstawianie zakładów bukmacherskich przypomina czarną magię, dlatego też w dzisiejszym artykule poruszymy najważniejsze kwestie związane z typowaniem. Gdzie można obstawiać, jakie są podatki i co należy wiedzieć?

Podstawy obstawiania zakładów bukmacherskich

Przyjmijmy, że ten poradnik ma pomóc również osobom, które nigdy w życiu nie obstawiały zakładów bukmacherskich. Początek przygody z typowaniem meczów sportowych i innych wydarzeń nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli przed naszymi oczami znajdzie się ponad kilkadziesiąt różnych kursów, z których możliwy jest wybór propozycji na kupon.

Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest fakt, że kursy w zakładach bukmacherskich w naszym kraju są przedstawiane w formacie dziesiętnym. Co mówią konkretne liczby w kursach bukmacherskich? Najważniejsza informacja dotycząca typowania wskazuje, że im mniejszy przelicznik dostępny na dane wydarzenie, tym większe prawdopodobieństwo trafienia, jednak jednocześnie mniejsza wygrana. Wydaje się to całkiem logiczne, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Analogicznie im wyższy kurs dostępny w ofercie zakładów bukmacherskich, tym mniejsze szanse, że takie zdarzenie się wydarzy, ale jednocześnie większa wygrana, jeśli kurs wejdzie.

podstawowe-zasady-zaklady-ekstraklasa

To, co jeszcze trzeba wiedzieć to fakt, że na kuponie w zakładach bukmacherskich w większości przypadków muszą wejść wszystkie pozycje, aby zakończyło się sukcesem. Wyjątkiem są tutaj oczywiście kupony systemowe, w których można nie trafić nawet kilku typów, niezależnie jakim system się zagra. To jest jednak zdecydowanie trudniejszy kawałek chleba, który nie jest potrzebny na początku przygody z obstawianiem zakładów bukmacherskich na Ekstraklasę czy inne rozgrywki.

Kolejnym istotnym elementem, o którym należy wiedzieć, jest fakt, że w zakładach bukmacherskich pobierany jest 12% podatek od stawki każdego zakładu. Oznacza to, że jeśli obstawiamy kupon za 10 zł, to tak naprawdę stawka, która bierze udział w grze to 8,80 zł. Podatek od kuponu jest odejmowany automatycznie przy zawieraniu zakładu, chyba że akurat trwa promocja w zakładach bukmacherskich, która pozwala zagrać bez podatku. Oczywiście pojęcie bez podatku jest tutaj naciągane, ponieważ podatek obowiązuje, ale bierze go na swoje barki bukmacher. Jest to również jedna z promocji, która ma skłonić nowych graczy do wzięcia udziału zakładach bukmacherskich na przykład na Ekstraklasę.

Zobacz również:  Czy na podstawie morfologii można stwierdzić raka? Wyjaśniamy!

Istnieje jeszcze jeden podatek, o którym należy pamiętać, a jest nim 10% od potencjalnej wygranej, która przekroczy kwotę 2279 zł. W tym przypadku również automatycznie od naszego kuponu zostanie odjęte 10%, dlatego też część klientów woli rozbić stawki kuponów na kilka mniejszych i grać o pełną pulę bez podatku od wygranej.

Aktualne statystyki z branży pokazują, że coraz więcej miłośników sportu decyduje się na obstawianie. Istotna dla bukmacherów jest również od polityka odpowiedzialnej gry, aby gracze typowali z głową i taka gra nie prowadziła do uzależnień.

Podstawowe zasady:

  • Im mniejszy kurs, tym większe prawdopodobieństwo trafienia i mniejsza potencjalna wygrana.
  • Im większy kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia, lecz większa potencjalna wygrana.
  • W Polsce obowiązuje 12% od stawki zakładu + 10% od wygranej przekraczającej 2279 zł.

Największym zainteresowaniem graczy na terenie naszego kraju cieszą się zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę. Rozgrywki na krajowym podwórku w piłkę nożną przyciągają uwagę sporej rzeszy klientów. Zakłady Ekstraklasa dostępne są w Superbet przez cały sezon.

gdzie-mozesz-obstawiac-zaklady-bukmacherskie

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie?

W przeszłości polski rynek zakładów bukmacherskich przypominał wolną amerykankę. Zakłady na terenie naszego kraju oferowały firmy z całego świata i często robiły to zupełnie nielegalnie. W 2017 roku została wprowadzona ustawa hazardowaw myśl, której obecnie przyjmować i udzielać zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju mogą tylko firmy z licencją od Ministerstwa Finansów. O tym, że przejście procesu licencyjnego nie jest łatwym zadaniem, przekonało się już wiele podmiotów.

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że obecnie na rynku polskich zakładów bukmacherskich znajduje się już ponad 20 firm, które uzyskały licencję od Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że gracze, którzy obstawiają, mają szerokie pole do popisu. Zarówno, jeśli chodzi o punkty stacjonarne, jak również ofertę zakładów bukmacherskich online.

Weźmy pod lupę Superbeta, jest to legalny bukmacher, który już od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku. Zaczynał w naszym kraju od inwestycji w punkty stacjonarne, jednak tak naprawdę przełomowym wydarzeniem okazało się wejście w kanał online. Przeglądając aktualne opinie klientów w Internecie łatwo zauważyć, że Superbet ma czołowe opinie w branży. Skąd bierze się tak pozytywny odbiór wśród graczy? Przede wszystkim jest to bukmacher, który daje swoim klientom wiele możliwości.

Zobacz również:  Pozycja na pieska - czyli seks od tyłu!

W Superbet można korzystać z wielu dodatkowych akcji zupełnie za darmo, a przykładem jest tutaj Super Spin czy Super Game. Oprócz tego do dyspozycji są dedykowane promocje, których nie znajdzie się u innych bukmacherów, jak chociażby Super Przewaga. Grając legalnie w zakładach bukmacherskich, można być również spokojnym o swoje dane osobowe, ponieważ legalni operatorzy mają obowiązek chronienia tych informacji.

Mając do wyboru ponad 20 firm, które oferują zakłady bukmacherskie, obecnie gracze na polskim rynku koncentrują swoją uwagę głównie na Superbet. Podstawowym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że w Polsce zakłady bukmacherskie można obstawiać tylko u legalnych operatorów. Jeśli trafimy na podejrzaną stronę internetową, która naszym zdaniem może być nielegalna, to warto sprawdzić ją na stronie Ministerstwa Finansów. Zgodnie z polskim prawem obstawianie u nielegalnych firm, które oferują zakłady bukmacherskie na terenie naszego kraju, może być związane z konsekwencjami prawnymi, a także karami grzywny.

Gdzie możesz obstawiać zakłady bukmacherskie?

  • W Polsce zakłady bukmacherskie możesz zgodnie z prawem obstawiać tylko u LEGALNYCH BUKMACHERÓW, czyli na przykład w Superbet!

Zlikwidowanie szarej strefy zakładów bukmacherskich, czyli firm, które nie odprowadzają podatku na terenie naszego kraju, a przyciągają uwagę polskich użytkowników, to jeden z najważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę firmy bukmacherskie w Polsce.

Branża zakładów bukmacherskich otwiera się również na fachowców z marketingu, co widać po nowych kampaniach, które są tworzone z oryginalnym podejściem.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł partnera. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Powiązane treści