14 sierpnia 2023

Sól nikotynowa – do czego się jej używa?

Uzależnienie od tytoniu niesie za sobą wiele następstw dla zdrowia, dlatego warto zastosować rozwiązania minimalizujące szkodliwość. Sole nikotynowe nie są powszechnie znane i stosowane, dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej. Wiele z tego rodzaju produktów pomaga w rzucaniu palenia, dlatego stosowanie ich jako zamiennika tytoniu, zawartego w tradycyjnych papierosach może okazać się mniej inwazyjne dla górnych dróg oddechowych. Sole nikotynowe nie wymagają bowiem zastosowania urządzeń wrapujących o dużej mocy. 

Sole nikotynowe – co to jest?

Sole nikotynowe, zawarte w liściach tytoniu to bardziej naturalna forma nikotyny od zasadowej. Dostarczane do organizmu poprzez wdychanie produktu, wytwarzanego przez podgrzewacz pozwalają na wysoki poziom wchłanialności nikotyny przy jednoczesnym znacznie dłuższym metabolizowaniu soli nikotynowej. Dzięki temu sól nikotynowa może zastępować nikotynę, zawartą w tradycyjnych papierosach. Nie jest ona rozwiązaniem zdrowszym dla organizmu zwłaszcza w przypadku, gdy dodawany jest do niej kwas benzoesanowy. Wtedy może okazać się wręcz niebezpieczna. Liquid sól nikotynowa pozwala jednak na znacznie mniejszą podaż nikotyny do organizmu, co wiąże się z rzadszą chęcią sięgnięcia po papierosa.

Olejek na soli nikotynowej – jakie zastosowanie?

Olejki na soli nikotynowej znajdują zastosowanie wraz z urządzeniami wrapującymi. W ten sposób dostarczasz do organizmu łatwo przyswajalną nikotynę oraz znacznie mniejszą ilość substancji szkodliwych, w porównaniu z tradycyjnymi produktami tytoniowymi. Znajdują zastosowanie w przypadku osób, podejmujących się zerwania z nałogiem palenia papierosów. Zawartość nikotyny w liquidzie pozwala zaspokoić głód nikotynowy. Dzięki lepszej wchłanialności możesz przyswajać mniej nikotyny bez odczucia zmniejszonej ilości. Sól nikotynowa doskonale sprawdza się wtedy, gdy chcesz palić mniej. Dzięki dłuższemu metabolizowaniu soli nikotynowej możesz dłużej odczuwać nasycenie nikotyną, a to wiąże się z rzadszymi przerwami na papierosa i realną oszczędnością. Zastosowanie sól nikotynowa znajduje wraz z dedykowanymi urządzeniami.

Zobacz również:  Kto wynalazł telefon? Kilka ciekawostek – od telegrafu do smartfonów

Sól nikotynowa – jak działa na organizm?

Sól nikotynowa dodawana jest do liquidów podobnie jak baza nikotynowa tradycyjna. W porównaniu z tradycyjnie stosowaną substancją sól nikotynowa cechuje się większą naturalnością dla organizmu i lepszym przyswajaniem. Jej wdychanie nie jest niebezpieczne dla organizmu chyba, że zostanie połączona ze szkodliwymi substancjami, takimi jak kwas benzoesanowy. Sól nikotynowa, zawarta w liściach tytoniu jest znacznie łagodniejsza dla górnych dróg oddechowych. Przy wdychaniu nie powoduje tak znacznych reakcji drażniących w gardle jak substancje, przygotowane z tradycyjna bazą. Dzięki temu wdychanie substancji jest łagodniejsze i przyjemniejsze. Minimalizacja podrażnień gardła jest szczególnie doceniana przez osoby, dla których tradycyjna baza nikotynowa, stosowana wraz z urządzeniami wrapującymi jest zbyt drażniąca. Zadbaj o nawilżenie dróg oddechowych oraz suchą skórę. Uzupełniaj też witaminy i minerały, szczególnie witaminę B12.

Zobacz również:  W jaki sposób zamienić cale na centymetry i odwrotnie?

Baza z solą nikotynową, sole nikotynowe i tradycyjne papierosy

Szkodliwość palenia tytoniu została udowodniona, jednak mimo zagrożeń wciąż poszukujemy alternatyw, które pozwolą nam nasycić się działaniem nikotyny w mniej inwazyjny sposób. E-papierosy, tak modne w ostatnim czasie eliminują szkodliwość związków, wdychanych wraz z tradycyjnym dymem, jednak nie jest możliwe całkowite zapewnienie bezpieczeństwa dla zdrowia osoby palącej, która powinna wykonywać regularne badanie krwi. W związku  tym poszukujemy kolejnych rozwiązań oraz alternatyw. Sole nikotynowe jako składnik liquidów, używanych do urządzeń wrapujących wydają się obecnie najmniej inwazyjnymi sposobami na przyswajanie nikotyny. Naturalnie występujące w liściach tytoniu sole nikotynowe nie wymagają wysokiej mocy podgrzewania, eliminują toksyczne związki, powstające wraz z substancjami smolistymi przy tradycyjnym paleniu. Łatwość przyswajania wiąże się ze zmniejszeniem ilości dostarczanej nikotyny, co doskonale sprawdza się na etapie rzucania palenia.

Powiązane treści