Opanowanie języka obcego potrafi otworzyć w życiu wiele drzwi – i to nie tylko w życiu zawodowym. Ucząc się języków poznajemy również inną kulturę, otwieramy się na nowe perspektywy i sposoby widzenia, trenujemy swój umysł. Chociaż podchodzić do tej nauki możemy na wiele sposobów jedną z najpopularniejszych metod jest zapisanie się na kurs w szkole językowej. Jak nie popełnić przy tym wyborze błędów?
Jak i dlaczego uczymy się języków?
Różnorodne motywacje skłaniają ludzi do próby nauki nowego języka. Być może marzy nam się podróż do Włoszech lub Francji i chcielibyśmy oczarować miejscowych nienaganną wymową i szerokim zasobem słów. Inni z miłości do sztuki chcą mieć możliwość poznania swoich ulubionych dzieł w języku, w jakim oryginalnie powstały. Często uczymy się po prostu z pasji, gdyż dany język i kultura nas interesują. Nie można też zapominać o tym, jak dobrze będzie wyglądało nasze CV, gdy znajdzie się tam informacja, że mówimy na poziomie komunikatywnym w języku innym niż polski i angielski. Na jakie metody nauki decydujemy się najczęściej? Współcześnie coraz popularniejsze stają się aplikacje mające pomagać nam w nauce. O ile tego typu wynalazki są świetnie to powtarzania i zapamiętywania słówek i fraz, to w kwestii nauki gramatyki mogą nie sprawdzić się już tak dobrze. Jeśli chcemy rzeczywiście nauczyć się swobodnie mówić w danym języku najlepiej będzie zdecydować się na prowadzone przez właściwie przygotowanych do tego profesjonalistów kursy językowe. Łódź to czwarte najludniejsze miasto w Polsce, tętniące życiem i pękające w szwach od naleciałości różnych kultur – nic więc dziwnego, że oferta szkół językowych jest tutaj niezwykle bogata i niełatwo zdecydować się na jeden, konkretny kurs. Jak przygotować się do podjęcia tej decyzji, abyśmy w przyszłości nie żałowali swojego wyboru, straconego czasu i pieniędzy?
Jak dobrać odpowiedni kurs?
Schemat szukania szkoły językowej jest dość prosty: szukasz porady u znajomych, wstukujesz w wyszukiwarkę „kursy językowe dla dorosłych Łódź” czy „szkoły językowe w Łodzi”, rzucasz okiem na oceny i koszty i wybierasz tę szkołę, która najlepiej Ci odpowiada. Warto jednak poświęcić tej decyzji nieco więcej czasu – chociaż ceny kursów wahają się w zależności od szkoły czy wybranego języka, to pewne jest to, że zawsze będzie to mniejsza lub większa inwestycja, należy się więc do niej odpowiednio przyłożyć. Przeglądając stronę internetową wybranej szkoły warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy: znaki jakości i lektorów. Różnorodne znaki jakości wystawiane przez niezależne jednostki budują renomę szkoły i gwarantują określony poziom w nauczaniu, na który powinniśmy liczyć podczas zajęć. Jeśli zaś chodzi o lektorów, to musisz wiedzieć, na czym Ci zależy – z pewnością nauka z native speakerem pomoże ci doświadczyć „żywszej” wersji języka, zwykle oznacza to jednak brak możliwości komunikowania się po polsku w choćby najmniejszym stopniu, co dla początkujących może szybko stać się nieco problematyczne. Zwróć też uwagę na wykształcenie oraz certyfikaty zdobyte przez lektorów. Jeśli wolisz pracę w mniejszym, bardziej skoncentrowanym środowisku, upewnij się, choćby telefonicznie, jak duże będą grupy w danym kursie. Jedni wolą kameralność i indywidualne podejście, innym lepiej pracuje się w dużej, zróżnicowanej drużynie – dobierz kurs tak, aby czuć się tak jak najbardziej komfortowo.
Treść sponsorowana.